ZALOGUJ SIĘ

Nowa opcja w Etutor, dopisywanie różnych znaczeń do powtórek.

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Fajnie jakby była opcja w powtórkach, żeby dopiswyać swoje własne opisy słówek i uproszczenia. Ta opcja jest w samych słówkach, ale nie ma jej powtórkach. Czasami niektóre słówka się mieszają i jest to trochę irytujące. Jak sądzicie?
Szakal17PL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Opcja notatki jest również dostępna w powtórkach. W trakcie przerabiania danego elementu wystarczy wcisnąć klawisz = lub wybrać tę funkcję z menu w postaci trzech niebieskich kropek po prawej stronie okna powtórek :)
piotrek0515
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Często już podkreślałem na Forum, że KAŻDA nowa osoba korzystająca z eTutor POWINNA poświęcić kilkanaście/kilkadziesiąt minut czasu na przeczytanie materiałów zamieszczonych w "Pomocy". To naprawdę pozwoli na zapoznanie się z wieloma użytecznymi funkcjami tej aplikacji. :-) Np. motyw możliwości dodawania notatek w Powtórkach tez jest tam opisany.
T
tlstar
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
parseq - Lecz każdy chce po zakupie abonamentu jak najszybciej rozpocząć naukę języka a nie narzędzia do nauki.
Ja też tak miałem. Długo struktura portalu i rozłożenie funkcjonalności były dla mnie nieprzejrzyste. Sporo czasu minęło, aż zacząłem zakładać dodatkowe listy powtórkowe i nauczyłem się dodawać tam elementy z luką, alternatywnymi odpowiedziami, bądź ćwiczenia z gramatyki z wyborem jednego z rozwiązań. Potrafię też dodawać do powtórek czasowniki nieregularne (trzy formy podstawowe plus tłumaczenie), o czym w "Pomocy" się nie przeczyta.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
tlstar - Racja. Tyle, że powinno się choć trochę "liznąć" opisu. To jest tak, jak np. ze sprzętem elektronicznym: jeśli jest "wielofunkcyjny" to po zakupie powinno się rzucić okiem w najważniejsze pozycje w instrukcji obsługi, bo bez tego będziemy się głowić do czego jest dany przycisk, albo w jaki sposób uruchomić potrzebną funkcję. Oczywiście nie ma sensu studiowania od A do Z, bo najczęściej nie są nam potrzebne wszystkie możliwe funkcje. - 5 lat temu
ulka120 - Hej, pomożecie w jaki sposób stworzyć swoja listę powtórek z czasownikami nieregularnymi? - 5 lat temu
parseq - @ulka120: Najlepiej do osobno założonej listy powtórkowej (z sensownie zmienioną nazwą) dodajesz elementy własne w następujący sposób:
ride | rode | ridden | jeździć (na czymś / jako pasażer)
light | lit | lit | zapalać, oświetlać (drogę)

Z reguły silnik powtórek automatycznie podpina wymowę (audio dostępne jest dla większości czasowników nieregularnych). Odpowiedź udziela się wpisując trzy słowa rozdzielone spacjami.
(W razie potrzeby - pytaj konkretnie na jakim kroku nie wiesz jak dalej. :-) )
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

O super, dziękuję :D
Szakal17PL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki