ZALOGUJ SIĘ

Czym się różnią przysłówki "fast" i "quickly"? Dla mnie one znaczą to samo, czy możemy je dowolnie zamieniać?

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
B
bozena39
jerzy_pozoga - Hi Bożenko, studentko mego serca marzeń, zajrzyj do słownika bo tam pełno wrażeń! - 6 lat temu
bozena39 - Jestem samoukiem, i niestety czasami muszę o coś zapytać, czego nie rozumie, a słowniki, no cóż może i pełno wrażeń z nimi jest? - 6 lat temu
jerzy_pozoga - Hi Bożenko- ja również samouk, a podobno "Samorozwój, jest kobietą?" A zatem życzę sukcesów na naszym Et. Polecam zapomniane wypisy z linku https://www.etutor.pl/forum/thread/80621-czego_NIE_ROBIC_uczac_sie_angielskiego.html?unread - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Jako przysłówki to synonimy. To pewnie trochę tak jak w j.polskim 'szybko' i 'prędko'.
T
tlstar

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wiesz co Bozena, tak w praktyce sa takie slowka, ktore znacza to samo i sie dopasowuje je bardziej do kontekstu. Rowniez pewne slowa tez 'lepiej' brzmia mowione a inne pisane.

Tu akurat w tym przypadku to mamy do czynienia z dwoma roznymi przypadkami, czyli:
1. Przymiotnik 'fast' jako szybki (jaki?)
2. Przyslowek 'quickly' jako szybko (jak?)
C
Cezarito
tlstar - To nie do końca prawda: quickly jest wyłącznie przysłówkiem (przymiotnik to quick), natomiast fast jest zarówno przysłówkiem jak i przymiotnikiem. - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
Cezarito - Masz rację. Możemy zapytać 'How fast..' w znaczeniu 'jak szybko...'

A zatem zastosowanie ma zasada z mojego pierwszego zdania czyli dobieranie kontekstu i tego co 'lepiej' brzmi :)
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.