ZALOGUJ SIĘ

Jak znaleźć słownik phrasal verbs w eTutor lub Diki?

zmodyfikowany: 6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Zupełnie przypadkowo odkryłem gdzieś w słowniku link kierujący do zestawienia Czasowników złożonych (phrasal verbs). Niestety nie mam pojęcia jak w prosty sposób dotrzeć do niego z poziomu menu. Poza tym (to uwaga do informatyków eTutor) znalezienie jakiegoś zwrotu w nim to przysłowiowa "droga przez mękę" - żeby przejść na koniec listy (ponad 3 tys elementów), trzeba się sporo naklikać - ja zwyczajnie straciłem cierpliwość i nie dotarłem.
T
tlstar

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Listę phrasal verbs można znaleźć pod tym linkiem - https://www.etutor.pl/thematic-dictionary/czasowniki-zlozone
Popracujemy także nad tym, by wejście w tę funkcję było łatwiejsze i bardziej intuicyjne.

Jeśli natomiast chodzi o wyszukiwanie konkretnego elementu, to polecamy użyć zwykłej wyszukiwarki słownikowej, ponieważ wszystkie znajdujące się na liście phrasal verbs są częścią ogólnej bazy Diki.
piotrek0515
Pracownik eTutor
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie pod tym linkiem znalazłem. Warto by więc ten link gdzieś umieścić, np. w menu Gramatyka - Słowniki tematyczne. Tym bardziej, że w liście Czasowników złożonych jest link kierujący do słowników tematycznych. A może w innym miejscu....

Oczywiście, że można używać wyszukiwarki. Niemniej ucząc się phrasali warto od razu poznawać subtelne różnice między niektórymi (np. podobne: be on at sb, be on to sb, be on sb), a spoglądając na listę jest to wówczas zdecydowanie bardziej łatwiejsze niż znalezienie w słowniku tylko pojedynczego czasownika i szukanie powiązanych. Dobrze by było więc jakoś ułatwić poruszanie się po tej liście. Choćby poprzez wprowadzenie "licznika strony do wyboru", bo aktualnie trzeba strony przeklikiwać.
T
tlstar
piotrek0515 - Właśnie pracujemy nad dodaniem słownika phrasal verb oraz słownika idiomów do sekcji słowników tematycznych, znalezienie tej funkcji powinno być więc teraz znacznie łatwiejsze.

Jeśli chodzi o poruszanie się po konkretnym słowniku tematycznym, skonsultujemy się jeszcze z naszymi programistami w celu ustalenia, czy i jakie działania możemy tutaj podjąć. Pozdrawiam :)
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi tlstar- dziekuję bardzo za to zapytanie. I również dziekuję bardzo dla piotrek0515 za opracowywanie tego super słownika phrazal verbs tu na naszym Et. A swoją drogą - jak to wszystko zapamiętać? Jak to tyle zakuwać, nie wiem. Nie mam zdolności wybitnego uczonego- ja skromny student ale pełen optymizmu.
Z pozdrowieniem.
jerzy_pozoga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki