ZALOGUJ SIĘ

Usuwanie powtórek przy aktualizacji lekcji

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Już przy poprzednich aktualizacjach odnosiłem wrażenie, że niektóre słowa przestały mi się w ogóle pojawiać w powtórkach (tak wiem, z czasem pojawiają się coraz rzadziej, ale mimo wszystko), a jak robiłem jakąś lekcję po aktualizacji to zdarzało mi sie, że słowa, co do których byłem pewien, że je dodawałem, były niedodane.
Dziś włączyłem sobie lekcję drugą z B1 i jestem wręcz pewien, że już przerabiałem zwroty związane z przeprosinami i dodawałem je do powtórek, a tu się okazuje, że wszystkie mogę dodać. Stąd też moje pytanie do obsługi technicznej Etutor: czy jesteście pewni, że przy aktualizacjach nie usuwacie przypadkiem danych dotyczących powtórek lub nie zmieniacie ID słów/zwrotów? Dopuszczam niewielką możliwość, że mam po prostu deja vu, ale mimo wszystko chciałbym zwrócić uwagę, że coś być może jest na rzeczy, skoro zdarza mi się to nie pierwszy raz po aktualizacji.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
C
chasdiel
pkomarek1 - Nie jesteś sam. Ja odniosłem podobne wrażenie. - 6 lat temu
knorwid - Ja mam pewność, nie wrażenie. W listach słówek znów mogę dodać to, co już kiedyś dodawałem do Powtórek. Czy tamte stare usunięto? Trudno stwierdzić ;/ - 6 lat temu
Barbara.m - U mnie to samo. Jestem pewna, że niektóre zwroty już dodawałam. - 6 lat temu
gosgosx - ja może nie mam problemu z powtórkami ale widze, ze własnie na b1 poziomie mam problemyz lekcjami. pokazuje mi się, że są ukończone, a jak w nie wchodzę to mam zrobione 0/3 lekcji- to jest faktycznie prawda.
Już zgłosiłam to w wiadomości do etutora. Możliwe, że coś sie stało z tym poziomem im :<

Mam nadzieję, ze szybko zostanie to naprawione:)
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Dzień dobry, uprzejmie informuję, że przekazałam sprawę do naszych testerów i programistów, z prośbą o sprawdzenie wspomnianej nieprawidłowości. Jak tylko uda nam się coś ustalić, wrócę z odpowiedzią. Pozdrawiam.
aleksandra.rosiek
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Teraz przy przerabianu lekcji B1-31 mi się zdarzył podobny przypadek (który jednak wydaje mi się wynikiem bałaganu w bazie powtórek): w pierwszym zestawie słówek w lekcji jest mi proponowane dodanie do powtórek wyrazu "drama series", o którym bardzo dobrze wiem, że już go w powtórkach mam, prawda z poniekąd innym tłumaczeniem, jako "serial filmowy". A teraz, ponownie, z innym tłumaczeniem jako "serial obyczajowy". Przyczym w słowniku Diki są oba tłumaczenia zgrupowane do jednego hasła słownikowego.
Nie wiedzę jednak sensu, żeby dodawać hasła do powtórek dwukrotnie...


Hm, a kilka chwil później jest mi proponowane ponowne dodanie wyrazu "pilot - pilot, pierwszy odcinek (serialu telewizyjnego)", teraz już z identycznym tłumaczeniem...
pkomarek1
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
tlstar - Ale to tak nie działa. Przecież dla "drama series" mamy w Diki dwa osobne tłumaczenia: 1/serial filmowy i 2/serial obyczajowy i każde z nich można odpowiednio zielonym plusem lub czerwonym minusem osobno dodać/usunąć do/z powtórek. Czasem dla jednego słowa w Diki jest zgrupowane nawet kilkanaście odmiennych znaczeń, które można sobie indywidualnie dodawać do powtórek. Zupełnie inną kwestią jest natomiast prawidłowość tłumaczenia w tym przypadku: czy drama=filmowy? - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czekam na "powrót z odpowiedzią". Ja wracam, by potwierdzić, że są elementy, które na pewno dodawałem kilka lat temu do powtórek i teraz ich nie ma, musiałem dodać ponownie. Sprawdzone na kilku przykładach, które w lekcjach pojawiają mi się jako niedodane do powtórek, choć wiem, że je kiedyś dodawałem. Przy ponownym przerabianiu poziomów po przebudowie, zauważam to co kilkanaście lekcji. (Wcześniej sprawdzałem we wszystkich elementach dodanych do powtórek). Pozostaje wpisywanie elementów do własnych list słówek, co innym użytkownikom polecam, bo po kolejnej przebudowie znów coś może poznikać (zmienią się ID elementów). Pewnie to czyjaś niefrasobliwość podczas "remontu" :|
knorwid
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

staram się tym nie przejmować. ale też potwierdzam, iż dziwnie niektóre słowa / hasła znikają z powtórek.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry, obecność elementu w powtórkach nie jest zależna od zmian w listach słówek - element raz dodany nie może być samoczynnie usunięty (chyba, że zniknie ze słownika). Elementy w powtórkach mają swoje własne id i jest ono niezmienne. Pozdrawiamy.
aleksandra.rosiek
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
knorwid - Dzień dobry, mogłaby by Pani rozwinąć zdanie o znikaniu elementów ze słownika? Kiedy to Państwo robicie? Niektórym kursantom -jak widać- zniknęły niektóre elementy dodane kiedyś do powtórek. Piszący w tym wątku nie mają zbiorowej halucynacji ;) - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki