ZALOGUJ SIĘ

Pytanie o conditionale w przeszłości

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Mam pewną wątpliwość odnośnie conditionali. Jeśli jest tekst relacjonujący jakieś wydarzenia, procedurę, raport itp. pisany w czasie przeszłym, to jak wygląda sytuacja z takim warunkiem:

The results [be] considered as acceptable when they [be] met the conditions.

[be] będzie do zastąpienia odpowiednim czasem.

Zdanie nie ma dotyczyć gdybania, ale opisuje regułę, że wyniki były akceptowane, jeśli spełniły konkretne wymagania. Te wyniki, które reguły nie spełniły, zostały odrzucone, to się wydarzyło. Tekst nie zastanawia się nad tym, co by się stało, gdyby wynik jednak w przeszłości spełnił warunek. Po prostu stwierdza, jak potraktowano wyniki w zależności od spełnienia warunku.

Jak dobrze rozumiem, skoro tekst z racji swojej funkcji musi być pisany w czasie przeszłym, to jakie powinny być czasy zastosowane w tym zdaniu?

1. 2xPast Simple - were i were, ponieważ conditionale są do gdybania, a tu opisuję pewnik. Czy to po prostu nie jest dziwny przypadek zerowego conditionala cofniętego do past simple? Czy po prostu, jeśli się nie gdyba, ale jednoznaczne zasady, to podaje czasy zgodnie z wypowiedzą?

2. Past Simple , Past Perfect - were i had been, tak jakoś mi się zdaje. Ponieważ "when" wymusza cofnięcie czasu jak w conditionalach.

3. Jakieś inne rozwiązanie?
P
pawelstasik

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Cześć :-)

Bramka numer 3:Jeśli nie ma tutaj żadnego gdybania, wystarczy zastosować czas przeszły: The results were considered acceptable when they met the conditions. 2 x Past Simple, ale bez drugiego "be", wystarczy samo odmienione "meet".

Pozdrawiam!
wojtek.j
Pracownik eTutor
pawelstasik - Dzięki. Ma to sens. Tak czułem, że mi coś umknęło :). - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.