ZALOGUJ SIĘ

13 i 14 piszecie i wymawiacie tak samo.

13 lat temu
K
kgd

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Hej

Zwróć uwagę, że jedno to celowy błąd (kolor czcionki).
Obejrzyj jeszcze raz i dokładnie słuchaj co mówią lektorzy...
Wszystko tam gra i buczy, że użyje kolokwializmu;)

Pzd
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mam problem z rozróżnieniem 13 i 14 oraz 30 i 40... muszę się dobrze wsłuchać a najgorzej idzie mi wymowa tych liczb... macie jakąś sprawdzoną metodę na to,by wbić to do głowy? pozdr.
dorotapaczek1
Hermenegilda - Nie martw się tym.
Natives też mają ten sam problem, dlatego często w mowie używają three zero, four zero(zamiast thirty, forty).
- 13 lat temu
efogt - Potwierdzam, często po usłyszeniu zwłaszcza 13 i 30 każą sobie potwierdzać 1 i 3 oraz 3 i 0. Ja już nie czekam na pytanie o potwierdzanie tylko zaraz sama podaje: 13 czyli jeden i trzy oraz 30 czyli: trzy i zero. Pozdrawiam serdecznie:) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Łatwo można zapamiętać różnicę jeśli wiemy, że 'teen' to też nastolatek, więc to co kończy się na teen to -naście obrazowo mówiąc.
quantum137
Bilberry - z "teenager" jest pułapka, bo polski nastolatek (11-19), angielski (13-19) :D - 13 lat temu
quantum137 - być może ale tu chodzi o pomoc w rozróżnieniu 13/30, 14/40 itp. więc wsio rybka jaki przedział przyjmiemy:) - 13 lat temu
Bilberry - mnie się często anglicy pytają ponownie, czy powiedziałem 13, czy 30, często mówię wtedy one three lub three zero, trudna ta wymowa - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki