ZALOGUJ SIĘ

Zmiana odnośnika do funkcji "Trudne słówka"

7 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Drodzy Użytkownicy!

W trosce o przejrzystość i przystępność naszej platformy dla wszystkich Użytkowników, planujemy w najbliższym czasie usunąć odnośnik do funkcji “Trudne słówka” z ekranu gratulacyjnego po wykonaniu wszystkich powtórek danego dnia.

Dlaczego taka decyzja? Jest to funkcja przeznaczona dla Użytkowników znających już naszą platformę, którzy świetnie sobie radzą z wykorzystaniem bardziej zaawansowanych możliwości naszej platformy. Natomiast pomijają ją osoby rozpoczynające naukę z eTutorem. Z naszych danych wynika, że 95% Użytkowników używa jedynie standardowych powtórek, pomijając funkcję “Trudne słówka”.

Jakie rozwiązanie proponujemy?
Usuwamy odnośnik z ekranu gratulacyjnego (zob. tutaj https://imgur.com/a/3W9Nv)
Jednak funkcja dalej jest dostępna, każdy może ją znaleźć pod tym linkiem:
https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/hard-elements

Jak inaczej trafić do “Trudnych słówek”?
Do wyboru są dwie ścieżki:
1. Powtórki -> menu z trzema kropkami -> Elementy w powtórkach -> Trudne elementy
2. Jeżeli ktoś ma wykonane powtórki: Menu główne -> Słówka -> Elementy w powtórkach -> Trudne elementy

Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie spotka się z Waszym zrozumieniem.
W razie pytań, jesteśmy do Waszej dyspozycji i zapraszamy do kontaktu.
marta.kopa
Pracownik eTutor
abmmichal - Faktycznie nie często korzystam z trudnych słówek. Jednak to nie jest dobry pomysł zakopywaniem dostępu do nich.
1. Nie będę z tej opcji korzystał, bo się pogubię.
2. Pomocniczo trudne słówka się skutecznie przydają. W mojej wersji uczenia się. Ukrycie oznacza rezygnację z nich.
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 11

Piszecie że z funkcji korzystają bardziej zaawansowani użytkownicy. To dlaczego chcecie utrudniać nam życie i każecie klikać po menu. W czy przeszkadza ta jedna linijka aż taki bałagan ona powoduje (czy może wstawicie tam obrazek gratulacyjny). Jestem za nie usuwaniem tego elementu.
A jeśli jesteśmy przy trudnych słowach jak zgłoszenie błędu #424522 bo mija tydzień i brak odpowiedzi.
J
Jamz
piotrek0515 - Dzień dobry. W sprawie błędu skontaktowaliśmy się z Panem mailowo we wspomnianym wątku #424522. Pozdrawiam. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Również jestem za pozostawieniem jak jest obecnie. W czym przeszkadza ten odnośnik? Zachęca do dalszych powtórek i pracy nad tym co sprawiło problem w trakcie regularnych powtórek. Teraz jest łatwy dostęp i kto chce to z tego korzysta. Sprawdziłam i o ile obecnie nie korzystam z tej funkcjonalności zbyt często z braku czasu, to według nowego pomysłu jest tyle klikania, że pewnie wcale już z tego nie skorzystam. Zbyt schowane.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jeśli nasze głosy się liczą to ja też jestem za pozostawieniem jak jest obecnie. A przy okazji to chciałabym o przywróceniu spisu tematów notatek gramatycznych, filmików itp kiedyś to było chyba przy lekcjach teraz nie mogę tego znaleźć. Też nie rozumiem dlaczego informatycy tak chcą wszystko głęboko chować, może to nasze klikanie jest do czegoś potrzebne???
dania57
aleksandra.rosiek - Opcję "strony lekcji według typu" znajdzie Pani w zakładce Lekcje, tuż obok przycisku "kontynuuj naukę" - proszę kliknąć na symbol trzech niebieskich kropek i wybrać interesującą Panią funkcjonalność. Podaję również bezpośredni link: https://www.etutor.pl/lessons/by-type

Pozdrawiam serdecznie.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za Wasze opinie. Będziemy monitorować efekty tej zmiany i na bieżąco reagować.
marta.kopa
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przy wielu zaletach Etutora. Spotykam sie ze slowkami, razaco zle wymawianymi. Ich wymowa nie pasuje ani do AmE, BrE ani do Cockney :-)

Druga sprawa to lektor. Zauwazylem, ze na odswiezonych poziomach A1 - A2 dominuje lektor z wymowa amerykanska. Jak ktos sie tak dziwnie nauczy wymowy i pojedzie do Wielkiej Brytanii - bedzie i jego ciezko zrozumiec i on nie bedzie mogl zrozumiec co do niego mowia.

Ale nic tak nie dziala mi na nerwy w Etutorze jak ta nowa amerykanska lektorka :-)
piotr.grela
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
aleksandra.rosiek - Panie Piotrze, dziękujemy za opinię, ale w tym temacie informujemy o planowanym usunięciu odnośnika do funkcji “Trudne słówka” z ekranu gratulacyjnego po wykonaniu wszystkich powtórek. Serdecznie prosimy o wypowiadanie się na temat, którego dotyczy wpis. Z góry dziękujemy :-). - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
abmmichal - Ta lektorka, wkurza czasem Piotrze zgadza się, ale zapamiętuje się ją dobrze. Intonacyjnie jest wyrazista.Dźwięki wymawia starannie. Jest to jednak ciekawa wersja języka.
Mam mieszane uczucia. Teraz przydałby się ktoś z takim klasycznym brytyjskim akcentem.
Tego problemu amerykańska, brytyjska, czy globalna wersja języka nie da się zadowalająco dla wszystkich rozwiązać. Ośmielam się powiedzieć, że jednak oferta eTutor się broni. Piotrze słusznie prosimy o więcej brytyjskiego, ale angielski odmiana amerykańsko hiszpańska nie gości w nagraniach.
- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
abmmichal - Jeszcze sprawa złych jak piszesz rażąco złych nagrań. Występują takie. Walczę o ich poprawianie i usuwanie.
Nie jest to łatwy proces od strony zgłaszania, ale równie trudny a może i bardziej skomplikowany od strony wprowadzania poprawek.
Doświadczenie mam takie iż jednak zgłoszone ewidentne złe nagrania są usuwane albo nagrywane na nowo, natomiast trudniej jest o poprawienie wersji mniej nadających się, mniej przydatnych do uczenia się. Takie wątpliwe nagrania.To nieco obniża jakość serwisu szkoły eTutor.
- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Temat poruszony tydzień temu. Nikt nie napisał że mu ta linijka przeszkadza i jest za zmianą. Za to kilka napisało że nie przeszkadza. Bo chyba logicznym jest że po powtórkach można przejrzeć wyrazy w których popełniło się błędy. To jednak postanowiliście usunąć tą linijkę i taki jest ten dialog wasz z użytkownikami I TAK ZROBIMY PO SWOJEMU BO NAM TA LINIJKA PRZESZKADZA (tylko wytłumaczcie logicznie i sensownie w czym przeszkadza).
Widzę że i tutaj zaczyna się dbanie o nowego użytkownika bo za dużo przeczyta. Za chwile napiszecie że trudne słówka są rzadko używane i je skasujecie tak jak było z szybkimi powtórkami. W złą stronę idziecie eTutor tylko klikaj i klikaj.

Jestem ciekaw co oznacza "Dziękujemy za Wasze opinie. Będziemy monitorować efekty tej zmiany i na bieżąco reagować." Niektóre wasze zmiany "zadziwiają" mnie.

PS. A błąd dalej nie rozwiązany i lista trudnych słówek nie pokazuję wszystkich wyrazów.
J
Jamz
piotrek0515 - Cały czas pracujemy nad znalezieniem wspomnianego błędu. Sprawa jest niestety skomplikowana, gdyż nikt inny nie zgłosił nam podobnej usterki, a to bardzo utrudnia jej identyfikację. Zapewniamy jednak, iż podejmiemy wszelkie kroki, aby wyeliminować ewentualny błąd. Gdy tylko poczynimy postępy, skontaktujemy się z za pośrednictwem maila. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość. Pozdrawiam. - 7 lat temu
Jamz - Skoro nikt inny nie zgłosił tego problemu to w wolnej chwili postaram się go opisać. - 7 lat temu
piotrek0515 - Dziękuję, będziemy bardzo wdzięczni za pomoc. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na bieżąco sprawdzamy czy wprowadzone zmiany wpływają na spadek korzystania z danej funkcjonalności - tak samo jest w przypadku obecnej zmiany. Obecnie czekamy na zebranie dostatecznej ilości danych, ponieważ zmiana pojawiła się wczoraj.

Dodajemy posty z nadchodzącymi zmianami z wyprzedzeniem, żeby każdy Użytkownik mógł się na nie przygotować. Nieraz prosimy również o wyrozumiałość, bo część zmian jest zarówno ułatwieniem, jak i utrudnieniem w zależności od perspektywy użytkownika.

Opcji Trudnych Słówek nie planujemy usuwać - mimo, że korzysta z niej niewielki odsetek eTutorowiczów, bardzo cieszymy się, że każda funkcjonalność zrobiona z myślą o Użytkownikach jest w użyciu.
marta.kopa
Pracownik eTutor
dania57 - prawda jest taka, że jeżeli ta funkcja będzie tak schowana to już nikt nie będzie z niej korzystał. - 7 lat temu
Barbara.m - Skoro mało osób korzystało z tej funkcjonalności to może warto było ich zachęcić zmieniając np. opis przed linkiem na "zwiększ efektywność powtórek powtarzając jeszcze raz słówka z którymi miałeś dzisiaj problem" czy coś w tym stylu. Pisali Państwo, że nowi uzytkownicy z tego mało korzystają - może część z nich nie rozumie o co chodzi z tymi powtórkami? Sama dopiero po jakimś czasie odkryłam tę funkcjonalność i jej sens. Ukrywanie funkcjonalności sprawi, że jeszcze mniej osób będzie z tego korzystało. - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
Barbara.m - Rozumiem, że za niektórymi zmianami choć mnie mogą się nie podobać to jednak stoją jakieś argumenty. Ale w sprawie tej zmiany jedyny argument jaki Państwo dotychczas podali jest taki, że mało osób z tego korzysta. Czy ktoś Państwu zgłaszał, że link mu przeszkadza? Co i komu ta zmiana ułatwiła? - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Skoro rozmawiamy o liście "Trudne słówka" czy jest możliwość dodania do niej przycisku "Odtwórz wszystkie" (tak jak jest w listach elementów) było by to bardziej poręczne niż klikanie po kolei każdego słówka i może poprawiło by to notowania tego działu;).
J
Jamz
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A może wprowadzić opcję korzystania ze starego typu widoku i z nowego, tak jak jest w portalach np. bankowych. Ja też odnoszę wrażenie, że te zmiany są trochę robione na siłę i trochę niepotrzebnie wprowadzają zamieszanie wśród najbardziej lojalnych i stałych klientów. Pomimo tego, że te zmiany nie są rewolucyjne to jednak człowiek do czegoś się przyzwyczaja, gdzie kliknąć jak do czegoś dotrzeć szybko. Proponowałbym skoncentrować się na zmianach wzbogacających merytorycznie lekcje, bo na to chyba nikt nie narzeka, wręcz chwali (sam widzę i przerabiam ponownie A2) a to też wpływa na jakość Waszego (dla mnie osobiście genialnego) produktu. Z czasem każdy z nas przerobi w końcu wszystkie lekcje i chętnie wróci do nich ponownie, zwłaszcza jak się zmieni treść lekcji, a nie sposób w jaki do nich dotrzeć (oczywiście to przykład tylko).
dstawarz
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
piotr.grela - Potrzebne sa zmiany aby ludzie mieli prace ;-) Ale w 100 % zgadzam sie uzytkownikiem dstawarz. Bajery i wodotryski, wszelkie unowoczesnienia-utrudnienia sa uzytkownikom malo potrzebne. A rozbudowa kursu poziomow B1, B2, C1, C2 jest mile widziana i oczekiwana. Rowniez lepsi lektorzy i podzial aby conajmniej jedno zdanie przykladowe bylo wymawiane przez lektora w brytyjskim angielskim bylo by mile widziane. Jeszcze jedna rzecz bardzo by sie przydala opis czesc, najlepiej wszystkich hasel w jezyku angielskim. Probowalem wczoraj program Roseta Stone, pieknie wypromowany program ale w prownaniu do Etutora to caly program to jedna wielka zenada :-)
- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
abmmichal - Popieram wszystkie postulaty Piotra. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przy pracach nad nowym widokiem profilu uwzględniliśmy funkcję "Trudne słówka" - pojawia się ona na kaflu powtórek, jeżeli wykonamy wszystkie powtórki zaplanowane na ten dzień i przejrzymy nowe elementy (https://imgur.com/a/fVIcU).

Mamy nadzieję, że ułatwi to nawigację osobom, które korzystają z tej funkcji.
marta.kopa
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pani Marto,

Bardzo mnie cieszy przywrócenie łatwego dostępu do trudnych słówek. Niestety w chwili obecnej on nie działa. Wykonalam wszystkie powtórki przewidziane na dzisiaj. Na głównym kafelku pojawił mi się napis "przećwicz trudne słówka". Niestety po kliknięciu na niego jestem przenoszona na stronę "powtórki" gdzie jest wyłącznie informacja, że te przewidziane na dzisiaj wszystkie wykonałam i mogę się dalej uczyć (tj. przerabiać lekcje). Link w chwili obecnej nie przenosi do trudnych słówek.
B
Barbara.m
piotrek0515 - Dzień dobry. Odpowiedzieliśmy na post w wątku dotyczącym zmian na profilu: https://www.etutor.pl/forum/thread/856747-Zmiana_na_profilu_-_poczatek_prac.html?unread
Pozdrawiam.
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki