ZALOGUJ SIĘ

Proszę o sprecyzowanie zasady dobierania słownictwa do testu "Trudne Elementy".

zmodyfikowany: 12 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Pytanie kieruję zarówno pod adresem administracji jak i użytkowników portalu.

Na jakiej dokładnie zasadzie system dobiera słownictwo do testu "Trudne Elementy"? Sprecyzuję, że mam na myśli głównie "Dzisiejsze Trudne Elementy".

Algorytm powtórek z pewnością jest dla wielu użytkowników bardzo ważny. Dla mnie jest to najważniejsza zaleta portalu.

Być może czegoś nie wiem, bądź nie rozumiem ale od dłuższego czasu obserwuję "dziwne" słowa w teście "Trudne Elementy".

Przed chwilą przeprowadziłem pewnego rodzaju test i jego wynik mnie zaskoczył.

Zanim podam jego rezultat chciałbym by administracja wypowiedziała się w tej kwestii. Być może zostały wprowadzone jakieś zmiany o których nie wiem.

-- edit --
Dziękuję agazerka za szybką odpowiedź:)
Co powinno się stać jeśli danego dnia żadne słowo nie otrzyma oceny 1?
Czy wtedy do testu "Dzisiejsze Trudne Elementy" zostaną dodane jakiekolwiek słowa?

PS. Jeśli słowo zostało ocenione w pierwszej próbie na 2 a w kolejnym podejściu na 3 lub 4 to zostanie dodane do powtórek, tak?

Dziękuję
quantum137
quantum137 - Po edycji pytania znika pogrubienie...:( - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Witam,

odnośnie przydzielania słówek do "Trudnych elementów":
- przydzielane są tam słówka, które zostały ocenione na 1 przy pierwszej próbie. (Jeśli słówko zostało ocenione najpierw na 2 a w kolejnym podejściu na 1, to nie trafi ono na listę.)
- jeśli w danym dniu oceniliśmy na 1 dużą liczbę słówek, dodatkowo przy wybieraniu słówek na listę, brana pod uwagę jest ogólna trudność słówka

Mam nadzieję, że to pomoże.
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka
A
agazerka
quantum137 - Bardzo dziękuję za odpowiedź, jeszcze tylko drobne pytanie, uzupełniłem wyżej. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli żadne słówko w powtórkach nie zostanie ocenione na 1, wtedy na tę listę trafiają elementy ocenione na 2. Nawet jeśli za drugim razem oceniliśmy słówko na 3-4. Albo te słówka, z którymi miało się najwięcej problemów danego dnia (np. jedno słówko musimy powtórzyć 4-5 razy).
Na listę na pewno nie trafią elementy za pierwszym razem ocenione na 3-4.
Inne elementy ocenione na 1-2 mają szansę trafić na listę, w zależności od ilości ogólnie słówek ocenionych na 1-2.
Jeśli mamy nadmiar słówek ocenionych na 1, to te ocenione na 2 nie trafią na nią na pewno.
Jeśli mamy za dużo ocenionych na 1, decyduje ilość powtórek każdego ze słów. Czyli im więcej podejść do danego słówka, tym większa szansa, że na tej liście się znajdzie.
A
agazerka
agazerka - Mam nadzieję, że nie zakręciłam za bardzo :>
- 12 lat temu
quantum137 - Wszystko zrozumiałem:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję za obszerne wyjaśnienie, wszystko jest wyjaśnione jasno i klarownie:)
Jak pisałem wcześniej od jakiegoś czasu mam dziwne wrażenie, że na listę do powtórek dziennych (Trudne Elementy) trafiają inne słowa niż przerabiane danego dnia.

Dzisiaj tuż po północy powtórzyłem 138 słów i zwrotów zaplanowanych na dzisiaj. Przed rozpoczęciem powtórek upewniłem się czy w teście "Dzisiejsze Trudne Elementy" nic się nie znajduje, pokazało 0, czyli wszystko ok.

Wykonałem wszystkie powtórki i wyjątkowo wszystkie oceniłem na 3.
Po skończeniu tych standardowych powtórek wszedłem w "Dzisiejsze Trudne Elementy" i widzę, że mam równo 100 do zrobienia (ang-pl) i 100 (pl-ang).
Rozumiem, że są to te same elementy i jest ich w sumie 100, chyba tak należy to rozumieć, prawda?
Obserwuję takie zachowanie algorytmu od dłuższego czasu.

Właśnie tego nie rozumiem.
Czy mogę prosić o wyjaśnienie dlaczego pojawiły się te elementy w "Dzisiejsze Trudne Elementy"?
Według mnie powinno pokazać 0.
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wydaje się, że to powinno być 100 tych samych elementów.
Teoretycznie jest to możliwe, że przy 3 (kiedy brak elementów ocenionych na 1-2) słówka również wskakują na listę trudnych elementów.
Może być to spowodowane 2 rzeczami:
- słówka mają duży poziom trudności, np. słówko loquacious jest z poziomu C, więc jego poziom trudności jest wysoki, jeśli wszystkie słówka ocenie na 3, to to słówko trafia do trudnych elementów, jeśli nie oceniłam go na 4
- algorytm może "potrzebować" trudnych słówek i wybiera te najniżej ocenione danego dnia (poza 4, ponieważ te elementy nie sprawiają nam problemów)
A
agazerka
quantum137 - Jeszcze raz dziękuję, teraz już wiem o co biega:)
Troszkę to nieintuicyjne ale wydaje mi się że jest to dobre rozwiązanie.

PS. Przydałaby się opcja akceptacji więcej niż 2 odpowiedzi - tak jak było kiedyś.

PS2. Cały czas występują problemy ze znikającym pogrubieniem po edycji pytań/odpowiedzi.

Czy mogę prosić by programiści się temu przyjrzeli?
Pozdrawiam serdecznie!
- 12 lat temu
agazerka - Przekażę programistom, może da się coś z tym zrobić :) (poprawione) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - programistom :)
Dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi!
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki