ZALOGUJ SIĘ

Zmiana w powtórkach - pominięcie różnych wersji językowych przy wyświetlaniu słówka

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Drodzy Użytkownicy!

Do wszystkich korzystających z naszego modułu powtórek - planujemy drobną zmianę w wyświetlaniu słówek, mających kilka wersji językowych przypisanych do hasła obcego (np. British English, American English itd.).
Brzmi skomplikowanie ;), ale weźmy za przykład słówko windscreen wiper (https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=windscreen+wiper)
W diki.pl ma ono wersję zarówno British English, jak i American English. Jeżeli dodamy je do powtórek, wyświetli się w ten sposób:
http://imgur.com/a/HPqVG

Po zmianach usuniemy dopisek “wersje: British English, American English”.
Funkcjonalność powtórek w żaden sposób się nie zmieni - wciąż niezależnie od wersji, którą wpiszemy (windscreen wiper czy windshield wiper), obie będą zaliczane jako poprawne.

W jakim celu zmiany? Forma, jaka jest teraz może być myląca - nie jest jasne, czy trzeba wpisać obie wersje słówka, aby słówko zostało “zaliczone”, czy wystarczy tylko jedna wersja. Zmiana niewielka, ale mamy nadzieję, że dzięki niej powtórki będą dla Was jeszcze przyjemniejsze.
marta.kopa
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

no to dla mnie jest ta zmiana dosyć wielka i niepożądana, bo dzięki tym opisom miałem przynajmniej pojęcie, ile wersji danego słowa mam do dyspozycji. A że się staram zapamiętywać wszystkie możliwe synonima oraz obie wersje językowe (BrE i AmE, z akcentem na tę pierwszą), to brak opisu mi będzie utrudniał zadania i znowu będę musiał wszystko sobie dopisywać do notatek...

Czy nie było by lepiej dać użytkownikom możliwość wyświetlania sobie tych dodatkowych opisów poprzez włączenie/wyłączenie w ustawieniach konta?
pkomarek1
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie bardzo rozumiem sens tej zmiany. Problem czy (cytat): "trzeba wpisać obie wersje słówka, aby słówko zostało “zaliczone”, czy wystarczy tylko jedna wersja" to "problem" co najwyżej jednorazowy i tylko dla nowego użytkownika! Natomiast dopisek o dwóch wersjach był dodatkową informacją, której, nie widzę powodu, aby usuwać. Jestem na nie.
K
KBPL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem informacja o kilku wersjach jest potrzebna szczególnie w dalszych etapach nauki języka bo po zmianie trzeba będzie pamiętać ile dane słowo ma wersji. Dodatkowo pojawi się problem gdy dobrze znamy jedną wersję ale chcemy się nauczyć innej/innych to bez tej informacji podamy wersję znaną zapominając że mogą istnieć inne, a przecież etutor miał być serwisem dla uczących się aż do poziomu C2 a nie tylko dla początkujących.
A
andrzej204

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w dyskusję. W Waszych sugestiach zwróciliście nam uwagę na kilka ważnych kwestii, dlatego podjęliśmy decyzję, aby wstrzymać się z wprowadzaniem proponowanych wyżej zmian.
marta.kopa
Pracownik eTutor
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I bardzo dobrze. Aby rozszerzać wiedzę nie należy upraszczać tylko utrudniać. Zmusza to uczącego się do intensywniejszego myślenia.
Y
Yaadam

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przydalaby sie funkcja wyszukiwania czy slowa i zwroty sie nie dubluja np. slowa i zwroty z Etutora z moimi listami slowek.
piotr.grela
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do słówek w powtórkach można dodać jeszcze ich synonimy, bo często jest kilka słówek angielskich na polskie, teraz synonimy nie są podane w części słówek. Idealnie by było jakby każde słówko miało podane min. 1 przykładowe zdanie i/lub definicje angielską (w przypadku bardziej zaawansowanych słów) oraz inne informacje np czy jest policzalny czy niepoliczalny, przechodni czy nieprzechodni.
A
andrzej204
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.