ZALOGUJ SIĘ

Czy mogę użyć there are kiedy wymieniam jakieś przykłady?

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Na przykład: I can give some expamples of that. There are cars, motorbikes and trains. Czy zamiast there are należało by użyć these are? Jeżeli są jakieś błędy proszę o poprawienie.
G
Gamelot

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Zależnie od kontekstu pewnie można użyć jeszcze zgrabniejszych konstrukcji (yu akurat kontekst słabo przebija się w tych dwóch zdaniach - powiedz, co mniej więcej chcesz przekazać). Przykłady:

There are cars, motorbikes and trains. - TAM są pociągi, motocykle i pociągi. (tam, nie "owamtam" - wskazuje na umiejscowienie)
These are cars, motorbikes and trains. - To są AUTA, MOTOCYKLE i POCIĄGI ( a nie czołgi, statki kosmiczne i rakiety - wskazuje na daną rzecz).

PS. Raczej napisałbym:
>>I can give you some examples. These/there....

lub skróciłbym do jednego zdania:
>>For example, there/these are...
>>For instance, there/these are...
KrTal
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Błędów nie ma, jedno i drugie jest prawidłowe ale musisz doprecyzować co chcesz dokładnie przekazać, czy chodzi ci o zdanie w którym wskazujesz że coś się gdzieś znajduje (there are), czy może chodzi o np. o zdanie "Są nimi samochody, pociągi" (these are).
Jak napisał kolega @KrTal, od kontekstu będzie zależało którą formę wybrać.
H
halkins
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
Gamelot - Mam na myśli takie zdanie; Na przykład są nimi samochody, motory i pociągi. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@Gamelot (Na przykład są nimi samochody, motory i pociągi.)
No to w takim razie "these are" bardziej będzie ci pasowało niż "there are".

Kilka przykładów może:
>> I can give some expamples... These could be for instance cars, motorbikes and trains.
>> I can give some expamples... They would be (like) cars, motorbikes and trains.
>> I can give some expamples... These are like cars, motorbikes and trains.
H
halkins
Gamelot - Dziękuje o to mi chodziło :) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki