ZALOGUJ SIĘ

Nie wiem dlaczego słowo ''never" zmienia miejsce gdy przekształca się zdanie w 3 trybie warunkowym z mowy niezależnej na zależna.

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
?
Gość
Gość - W zdaniu wyjściowym "never' jest po WOULD a w zdaniu przekształconym po WOULD HAVE. Może coś mi umknęło w trakcie nauki więc prosze o wyjasnienie. Niestety nie zanotowałam całego zdania, ale pamiętam to zasadnicze m-sce- " ..I would had never broken up with her." Zaznaczam ze oba zdania sa w 3 trybie warunkowym. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
Gość - Przypomniałam sobie zdanie wyjściowe:
- If he had been honest with me, I would NEVER have broken up with him.
I zdanie po przekształaceniu ;
She said that if he had been honest with her, she would have NEVER broken up with him.
- 7 lat temu
abmmichal - I think there is no mistake in the sense that one or the other form is a mistake. Both seem to me being correct.
The standard location of NEVER is after operator WOULD.
It fits as "not with be". He is not for example.

- 7 lat temu
Gość - Thank you for your explanation. That means that I will have to learn this sentance and the place of 'never' inside it by heart. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

"(...) she would never have broken up..." jest poprawne. Co więcej, w połączeniu dwóch lub więcej czasowników posiłkowych przysłówek częstotliwości "never" zwykle znajdzie się po tym pierwszym (w tym wypadku would).

Ale jeśli pierwszym elementem frazy czasownikowej jest modalny czasownik posiłkowy (would), to wtedy przysłówek "never" może znaleźć się przed lub po czasowniku posiłkowym (have):
"(...) she would never have broken up with him." lub "(...) she would have never broken up with him."

Niezbyt często można spotkać się również z taką konstrukcją:
"(...) she never would have broken up with him."

Jaki z tego wniosek? Wszystkie opisane konstrukcje są poprawne i warto odnotować je w pamięci, nawet jeśli postanowimy korzystać jedynie z tych najpopularniejszych. :-)
wojtek.j
Pracownik eTutor
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
Gość - Czuję sie zdołowana tą odpowiedzia aczkolwiek doceniam jej wieloaspektowość i logikę. Zamierzam stosowac regułe "the standard location of never is after would" a zdanie z powtorek w ktorym never "wędruje" naucze sie na pamięć. Pozdrawiam:) - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.