ZALOGUJ SIĘ

Gry językowe - obrazki dobieranie podpisów

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Z wszystkich gier dostępnych na etutor najbardziej upodobałam sobie Obrazki. Robię je skrótami 1-2-3 przez co odbywa się to błyskawicznie. Teraz moje spostrzeżenia: obrazki z nauką ze słuchu ładują się "płynnie", natomiast dobieranie podpisów dzieli ok 5 sek odstęp przez co po przerobieniu kilkunastu/kilkudziesięciu odpuszczam bo mnie to nudzi. Można coś z tym zrobić?
K
kolbek111

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Dziękujemy za informację. Jeżeli chodzi o wymienione ćwiczenia to w przypadku "Obrazki - nauka ze słuchu" przerwa między jednym a drugim pytaniem wynosi 1,5 sekundy, natomiast w "Obrazki - dobieranie podpisów" wynosi ona 3 sekundy. Różnica ta bierze się stąd, że do pierwszego z tych ćwiczeń System pobiera gotowe hasła wraz z obrazkami prosto ze słownika Diki, natomiast w drugim z ćwiczeń, System musi najpierw pobrać konkretny obrazek, a następnie dopasować do niego 3 różne odpowiedzi, z których tylko jedna będzie prawdziwa. W związku z tym, ta druga procedura jest troszkę bardziej czasochłonna i System potrzebuje na nią 1,5 sekundy więcej. Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuje za precyzyjną odpowiedź, brałam taką opcję pod uwagę. Pozdrawiam
K
kolbek111
lkurylo - W takim razie wypadałoby przeprowadzić optymalizacji zapytań w bazie danych
[edit] ups, komentarz mial być do wypowiedzi @dawidturek
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzisiaj spróbowałem tych ćwiczeń obrazkowych na dwóch przeglądarkach jednocześnie. Czyli na obu wybieramy albo jedne albo drugie ćwiczenie (czyli albo nauka ze słuchu albo dobieranie podpisów), żeby nie mieszać, a następnie przełączamy się po obu za pomocą ALT+TAB (lewa ręka) po każdym kliknięciu myszką. W ten sposób ćwiczenia wykonuje się prawie dwa razy szybciej, jest mniej czasu do namysłu i ma się wrażenie grania w grę na czas. Polecam spróbować choć raz jeśli komuś te obrazki, zwłaszcza w ćwiczeniu z dobieraniem podpisów, ładują się za wolno...
K
KBPL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Gratulujemy inwencji @KBPL - "creativity is the key to success" :) obecnie różnica w czasie ładowania obrazków w obu tych ćwiczeniach wynosi 1 sekundę, natomiast w przypadku słabszego połączenia z internetem może być ona u niektórych osób troszkę dłuższa. Mimo to, zawsze warto trenować swoje umiejętności językowe w ramach różnych ćwiczeń na naszej Platformie, a @KBPL raz jeszcze gratulujemy dobrego pomysłu :)

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki