ZALOGUJ SIĘ

Ćwiczenia: "Obrazki - dobieranie podpisów" Estas bien?

7 miesięcy temuostatnia aktywność: 6 miesięcy temu
Pytanie do użytkowników robiących ćwiczenia "Obrazki - dobieranie podpisów". Czy wyświetlił się Wam kiedyś obrazek (z pamięci: młoda zmartwiona kobieta w białej koszulce siedzi, a nad nią stoi mężczyzna) gdzie pod spodem zamiast po polsku np. "Wszystko w porządku?" albo "Nic ci nie jest?" jest hiszpańskie "Estas bien?" z dodatkowym i odwróconym znakiem zapytania na początku? Prawidłowa odpowiedź w jednym z trzech kafelków to "Are you OK?" Po kolejnym trafieniu na to ćwiczenie trochę się już wkurzyłem i zgłosiłem ten błąd dwa dni temu do etutor ale otrzymana odpowiedź była kompletnie bez sensu. Ciekaw jestem czy ten błąd pojawia się tylko u mnie czy również u innych użytkowników.
K
KBPL
adrianna.wu - @KBPL jeśli otrzymana od nas wiadomość nie spełnia Twoich oczekiwań, prosimy o bezpośredni kontakt w tej kwestii.
W przypadku takich zgłoszeń zalecamy podanie szczegółów m. in. jaki zakres słownictwa był wybrany z ramki w prawym górnym rogu, każda informacja będzie dla nas pomocna.
- 7 miesięcy temu
KBPL - Podałem chyba wszystkie niezbędne informacje łącznie ze zrzutem ekranu. Co do tego zakresu słownictwa to zawsze mam to ustawione na "Wszystkie poziomy," W odpowiedzi zasugerowano że to jakiś stary błąd, który został już poprawiony, ale ze względu na to że dodałem to do powtórek to wyświetla się u mnie nadal z błędem. Chyba można to łatwo wychwycić w serwisie po jednym (Estas bien?) lub drugim (Are you OK?) tekście?

Druga sprawa, to jeśli zgłoszenie jest już zamknięte to użytkownik nie może już odpowiedzieć. Może warto dać taką możliwość otwarcia zamkniętego już zgłoszenia poprzez umożliwienie użytkownikowi dodania kolejnej wiadomości?
- 7 miesięcy temu
adrianna.wu - Na wspomnianym zrzucie ekranu nie jest niestety widoczna ramka z wybranym zakresem słówek, nie zostało też to wspominanie w treści wiadomości. Zachęcamy do sprawdzenia czy zaproponowane działanie nie okaże się pomocne pomimo wszystko.
Natomiast status zgłoszenia (nawet jeśli jest już na statusie zamknięte) nie wpływa na możliwość kontynuowania korespondencji z nami. Zalecamy sprawdzić wewnętrzne ustawienia w swoim serwisie pocztowym. Jeśli jednak nie ma możliwości odpisania na naszą wiadomość, zawsze można napisać nową i wspomnieć w niej, że jest to nawiązanie do określonego tematu :)
- 7 miesięcy temu
KBPL - Oczywiście jest to drobiazg, niemniej jeśli już po raz kolejny to zauważyłem to postanowiłem zareagować. Sprawdziłem to dziś na listach słówek ("Are you OK?" jest np. w "Przydatne zwroty") i tam jest poprawnie. Ale chodziło mi oczywiście o ćwiczenia obrazkowe, ponieważ tam ten błąd po raz kolejny się pojawił. Na razie to może zostawmy. Jeśli po raz kolejny na to trafię to może wrócę do tematu.

Co do zaś zamknięcia tematu to nie można już wtedy odpisać poprzez etutor -> Społeczność -> Wiadomości -> Zgłoszenia. To że można napisać nową wiadomość to oczywiste. Niemniej zawsze bardziej czytelne i wygodne jest kontynuować wątek. I tak zawsze w różnych serwisach jest to praktykowane.
- 7 miesięcy temu
adrianna.wu - @KBPL w kwestii słówek pozostańmy w kontakcie :) Natomiast ze swojej strony zgłoszę temat komunikacji poprzez sekcję Społeczność, aby ułatwić z nami łączność, dziękuję za zwrócenie uwagi :) - 7 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Chyba trzeba jednak pociągnąć temat ponieważ poświęciłem dzisiaj trochę czasu (F5-F5-F5...) aby odnaleźć raz jeszcze to ćwiczenie. Z racji tego, że obrazków są tysiące to ze zgłoszenia (Estas bien?) nie weszło ale trafiłem za to aż na TRZY inne gdzie zamiast polskiego podpisu/podpowiedzi były podpisy po hiszpańsku. Wybór: wszystkie poziomy. Zrzuty zrobione. Dodam też że hiszpańskiego nie miałem ani wykupionego ani też nigdy nie robiłem żadnej darmowej lekcji czy ćwiczeń. Te trzy podpisy to:
Como te va? (z odwróconym znakiem ? na początku)
Llama a la policia! (z odwróconym znakiem ! na początku)
Que tal? (z odwróconym znakiem ? na początku)
Oczywiście to nadal są jakieś drobiazgi niemniej powinny zostać poprawione.
K
KBPL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wracając do tematu. W ćwiczeniach Obrazki - dobieranie podpisów jest zapewne podpięta błędna lista z podpisami po hiszpańsku zamiast po polsku. Co ciekawe nie jest to lista z kursu hiszpańskiego ponieważ wtedy napisy hiszpańskie byłyby w trzech kafelkach do wyboru zamiast angielskich. Czyżby to jakieś przygotowanie eTutora do wejścia na rynek hiszpański/hiszpańskojęzyczny? Ta sama lista jest też z napisami po polsku.

Te hiszpańskie podpisy z tej listy (ta lista oczywiście do usunięcia) oraz ich polskie odpowiedniki to w kolejności alfabetycznej:

Como te va? (Jak leci?)
Esta bien. (W porządku.)
Estas bien? (Czy wszystko w porządku?)
Estoy perdodo. (Zgubiłam się.)
Llama a la policia! (Dzwoń na policję!)
Llama a una ambulancia! (Dzwoń po karetkę!)
Que tal? (Co słychać?)

Przeglądając przez kilka dni te ćwiczenia zauważyłem, że wreszcie pojawiło się dużo nowych obrazków - słówek, zwrotów. Niewątpliwie zwiększy to skuteczność nauki nowych słówek.
K
KBPL
adrianna.wu - @KBPL przekazałam wskazane zwroty do działu IT z prośbą o weryfikację. Będziemy wdzięczni za cierpliwość. - 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki