ZALOGUJ SIĘ

W jaki sposób korzystacie z notatek?

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Jestem ciekawa, w jaki sposób korzystacie z funkcji notatek do słówek.

Wypisujecie tam skojarzenia, bardziej dosłowne tłumaczenia, synonimy?

Muszę przyznać, że sama bardzo rzadko z tej opcji korzystałam. Miałam w głowie przekonanie, że notatka to pójście na skróty i ułatwianie sobie roboty, ale teraz jestem bardziej na tę funkcję otwarta.

Zastanawiam się tylko, czy w ogóle dobrze to robię :)

Np. do hasła "Beat it!" - "Wynoś się! Zmiataj stąd!" dodałam notatkę: "piosenka Michaela Jacksona", bo inaczej nie umiałam tego zapamiętać.
Albo do "sadly" - "niestety" dałam notatkę: "krótsza wersja", bo zawsze odruchowo wpisywałam "unfortunately".

Zastanawiam się, czy to właśnie w taki sposób powinniśmy wykorzystać opcję dodawania notatek, czy jednak służą one do czego innego. Czekam na Wasze spostrzeżenia :)
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Witam,

ja głównie wpisuję synonimy, czasami coś po polsku, jeżeli wydaje mi się że to konieczne. Czasami wpisuję całe zdania po angielsku, ponieważ są zdania polskie które mają różne tłumaczenia w języku angielskim.

Dawniej miałem bardzo dużo notatek ale uznałem że za bardzo sobie ułatwiam naukę i pozostawiłem tylko najbardziej potrzebne.

Uważam że każda metoda jest dobra która daje pożądane efekty.

Pozdrawiam.
?
Gość
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
futbolowa - Dziękuję za podzielenie się opinią :)
Właśnie tego ułatwiania sobie trochę się boję. Np. niektóre zdania przekładam bezpośrednio na polski, słowo w słowo, co jest trochę zgubną metodą, bo właśnie powinniśmy się uczyć tego, by nie przekładać bezpośrednio. No, ale bywa, że inaczej naprawdę nie umiem czegoś zapamiętać ;)
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zazwyczaj dodaję notatki tylko do słówek, których nijak nie mogę inaczej przyswoić... I pamiętam potem słówko dzięki skojarzeniu. Nie mam ich dużo, bo raze staram się tego unikać...

A... i czasem tłumaczę dosłownie idiomy - po prostu jest to tak śmieszne że
a) nie mogę się powstrzymać
b) zabawna forma tych zdań pozwala je od razu zapamiętać...
KateWBriget

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

U mnie notatki to podstawa i używam ich prawie do każdego nowego słówka. Jako że mieszkam zagranicą to mam okazję od razu wypróbować każde nowe słówko w praktyce i niestety nazbyt często okazywało się, że to co podaje nam słownik ni jak się ma do rzeczywistości. Niektóre słówka są przetłumaczone zbyt ogólnikowo, tu i ówdzie pojawiają się jakieś małe różnice i niuanse o których brak informacji, a o niektórych słowach "tubylcy" nigdy nie słyszeli.
Dlatego też, o ile jakieś słowo ma kilka rożnych znaczeń potwierdzam to zawsze także w innym słowniku i potem takie dodatkowe znaczenie, o ile rożni się od tego w Diki zapisuje właśnie w notatkach.
U mnie sprawdza się to znakomicie. Wiem że jest to czasochłonne ale takie "przemaglowane" słówko lepiej się zapamiętuje i bardzo rzadko teraz zdarza mi się go niewłaściwie użyć.
H
halkins

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Często korzystam z notatek. Co do tego jak:
1) przede wszystkim wpisuję synonimy,
2) czasami wpisuję opis sytuacji w której używa się określonego zwrotu,
3) czasem przykład zdania po angielsku gdzie wykorzystuje się dany zwrot wykropkowując poszukiwany zwrot,
4) niekiedy dane słówko dotyczy tylko AM lub BE a nie jest to wpisane w oryginalnym opisie - wtedy notatką uzupełniam taki opis
5) czasem dopisuję czy jest to mowa potoczna czy język formalny

Gdy mam duży problem z zapamiętaniem czegoś to wydłużam notatki a gdy słówko jest już mi bardziej znane, skracam je :-)
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Notatka bardzo pozyteczna i niezbedna funkcja w Etutorze. Bo wiele slow angielskich zwrotow ma synonimy lub sa one podobne w znaczeniu. Przy tysiacach zwrotow i slowek nie sposob bez notatek sie obejsc.

np. przy slowku
extraneous - obcy, zewnętrzny, pochodzący z zewnątrz (odgłos)

mam notatke:
e.tra..ous - (adj) coming from the outside / Since many wild habitats have been interfered with by man, today there is an e.tra..ous influence on many wild species
piotr.grela
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

piszę bo piszę z nudów a czas mi zapisuje😼
M
m.patrowicz
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki