ZALOGUJ SIĘ

dalczego jest tak dużo czasów ?

13 lat temu
K
kropka432

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

oj :) to pytanie sobie chyba zadaje każdy, kto zaczyna się zmagać z czasami :)

każdy język ma swoje "cięższe" kawałki, a w angielskim są to właśnie czasy.
Wbrew pozorom w j. polskim (moim zdaniem) nie jest łatwiej, tyle tylko że każda "odmiana czasu" nie ma swojej nazwy i dla "przeciętnego użytkownika polskiego" nie jest dostrzegalna.

mnogość czasów w j. angielskim dziś mi się podoba, bo porządkuje, ułatwia naukę i mimo iż czasem są rzeczy w które po prostu trzeba się wczuć, nauczyć się wyczuwać intuicyjnie, no odrębne zasady dla odrębnych czasów obrazujących konkretne rodzaje sytuacji... :) to nie jest takie złe.
lamia_wroc

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Masz doła? Nic nie rozumiesz, wszystko Ci się miesza?
Nie przejmuj się, bo jesteś Polakiem/ Polką i starasz się nauczyć angielskiego a nie na odwrót.

Krótki artykuł znaleziony w sieci a mogący podbudować, gdy myślimy że wszystko jest zbyt trudne do opanowania ;)

krótki wycinek:
słowo DWA:
angielski, hiszpański, niderlandzki - jedna forma (two, dos, twee).
portugalski - dwie formy, w zależności od płci (dois/duas)
chorwacki - siedem form (dva, dvije, dvoje, dvojica, dvojice, dvojici, dvojicu) w zależności od rodzaju.)
polski - siedemnaście form gramatycznych! (dwa, dwie, dwoje, dwóch (lub dwu), dwaj, dwiema,
dwom (lub dwóm), dwoma, dwojga, dwojgu, dwojgiem, dwójka, dwójki, dwójkę, dwójką, dwójce, dwójko).

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/najtrudniejszy_jezyk_swiata_105405-2--1-d.html

http://archiwum.polityka.pl/art/polonista-nie-baca,357707.html
TLK
TLK - quantum137 ten Twój wpis - zarchiwizowałem w poczcie (rozesłałem znajomym) i nie mogłem znaleźć go na eTutor myślę że okresowo warto go przypominać -:) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tak naprawdę my w polskim też mamy więcej czasów, ale są one jakby ukryte:
w angielskim jest osobny czas na rozróżnienie czynności, która była w przeszłości, a jest dokonana lub niedokonana (niedokończona)
a w polskim załatwiamy to przedrostkiem:
np. Uczyłem się. Nauczyłem się. - oba mówią o przeszłości, ale tylko jedno zawiera informację o dokonanej czynności

taka już specyfika angielskiego, ale nie martw się mimo, że jest około 24 czasów w języku angielskim to używanych jest gdzieś około 6
Bilberry
lamia_wroc - hm :) też tak mam. :) mam >30 par butów a chodzę max w 6 :) - 13 lat temu
paulina2701 - Tylko, że z doborem butów jest dużo łatwiej niż z doborem czasu :p - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki