ZALOGUJ SIĘ

jeszcze o nowym mechaniźmie powtórek

zmodyfikowany: 8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Szanowny eTutorze.
Trochę już było w ostatnich dniach pisane na temat zmian w powtórkach, więc chcę też dodać swoją opinię. Niestety ustawienie algorytmu powtórek w ten sposób, że dodane w ostatnich dniach elementy pojawią się dopiero wtedy kiedy zostaną wykonane wszystkie wcześniejsze (czyli wyzerują się trzy liczniki: Zaległych, Zaplanowanych na dziś oraz Dodatkowych) jest TOTALNYM NIEPOROZUMIENIEM. Przy takim mechanizmie nie ma bowiem praktycznie żadnej możliwości aby zacząć powtarzać nowo dodane elementy. Jedyną możliwością aby "przejść do nowych" jaką widzę jest bowiem albo faktyczne wykucie na pamięć wszystkich wcześniejszych albo "oszukanie" samego siebie i sztuczne ich zaliczanie na 3 lub 4 mimo ich nieznajomości. Czy o to ma chodzić w nauce?? Przecież to tak jakby w szkole przechodzić z nauczycielem do następnej partii materiału pod warunkiem zaliczenia wcześniejszego w klasówce na szóstkę. Kto jest tak w stanie się uczyć? Chyba tylko geniusz.
System powtórek jest (a w zasadzie był) jednym z OGROMNYCH ZALET eTutora. Przynajmniej dla mnie. Niestety nie wiadomo dlaczego został upośledzony. Proszę tylko nie udowadniać, że podobnie działało to w przeszłości. Ja nigdy bowiem nie zrobiłam do końca dnia wszystkich powtórek (nie wyzerowałam głównego licznika), najwięcej miałam do wykonania ok 300 i jakimś cudem udało mi się przez prawie rok nauki dodać 2400 różnych elementów i powtórzyć je kilkadziesiąt tysięcy razy . A teraz od tygodnia mam 14 nowych cały czas "w zawieszeniu". A w zasadzie to tak jak by ich w ogóle nie było na co wskazuje Kalendarz powtórek.
Żeby tylko nie narzekać to proponuję następujące rozwiązanie: nowe elementy czekające na pierwsze powtórzenie powinny wchodzić do powtórek już po wyzerowaniu licznika Zaległych i Zaplanowanych na dzisiaj. W ten sposób będą już przerabiane razem z Dodatkowymi. A może już od razu po wyzerowaniu Zaległych? Przecież to banalnie proste rozwiązanie. Co o tym sądzą inni użytkownicy? Co na to eTutor?
pozdrawiam
M
mlesniewska1
mlesniewska1 - Tak jeszcze na marginesie szczegółowo: wczoraj miałam 14 nowych elementów, dodałam kolejne 14 więc razem jest już 28 nowych, których znowu nie powtórzę ponieważ na dzisiaj zaplanowane jest 51 plus 8, których za nic nie mogę się jakoś nauczyć (zostały z wczoraj). I w ten właśnie sposób pod koniec września (elementy dodawane przeze mnie po 27 września nie wchodzą ciągle do powtórek) zakończyła się moja nauka powtarzania nowo dodanych elementów :-(
Dodawanie kolejnych jest już zupełnie bezsensowne.
- 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kto głosował

 

Odpowiedzi: 7

W pełni popieram słowa koleżanki mlesniewska1.
Dodam, że usprawnieniem było by, co już też kiedyś proponowałem, umożliwienie powtarzania każdego konkretnego zestawu słówek w każdej lekcji, tj. takie swego rodzaju minipowtórki. To tak samo jak w życiu, kiedy sobie robię papierowe fiszki z nowo poznawanego materiału: nowo zrobione fiszki z danej lekcji najpierw powtarzam oddzielnie, żeby jak najbardziej się zapoznać z nowym materiałem, a potem dodaję albo całość, albo tylko część do ogólnej puli słówek/fiszek/powtórek
pkomarek1
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Całkowicie się zgadzam - to rzeczywiście totalne nieporozumienie. I w dodatku psuje przyjemność nauki... Ceniłam sobie w eTutorze możliwość szybkiego powtarzania wielu słówek i to, że algorytm "mieszał" mi stare z nowymi, urozmaicając... A teraz w koło Macieju to samo, póki nie dasz tego co najmnie 3. Po tej zmianie mocno się zastanawiam czy przedłużać abonament - to co tu najlepsze właśnie zepsuliście...
KateWBriget

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo dziękuję za wiadomość. Informuję, że już wpłyneła informacja do osób decyzyjnych w sprawie odkładających się powtórek z prośbą o zmianę. W najbliższy poniedziałek, jak będę miał więcej informacji na ten temat, poinformuję w jaki sposób problem zostanie rozwiązany. Przepraszamy za niedogodności.
P
PawelStroz
Marta.Gska - Panie Pawle. "Najblizszy poniedzialek" minal kilka tygodni temu. A grono niezdowolonych uzytkownikow rosnie...
- 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Poprzedni system byl ogromnym atutem etutora, obecnie system dodawania nowych powtorek jest zupelnie bezuzyteczny!
M
Marta.Gska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na telefonie nawet nie widać, że jakieś nowe powtórki są. Jeśli dziś coś dodam, to na telefonie tego nie widać. Czy aplikacja na telefon będzie zaktualizowana?
T
trampek26

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie ma z tym dużego problemu jeżeli na bieżąco robi się zadane powtórki. Nie mniej jednak poprzednia wersja była dla mnie bardziej poręczna.
K
knappawel
trampek26 - Nie rozumiem? Robię wszystko na bieżąco. Jeśli dziś mam do zrobienia 229 (+2) <-- taką informację mam na komputerze. Aplikacja pokazuje tylko 229. Po ich zrobieniu te 2 dodatkowe się nie wyświetlają. - 8 lat temu
mlesniewska1 - Ale przerobiłeś po prostu 229 czy zrobiłeś wszystkie 229 z "pozytywną" oceną na 3 lub 4? Bo to jest teraz po zmianach ta "nieszczęsna" różnica. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest tylko jedna zaleta tych nowych powtorek, w okresie zimowym, kiedy mam wiecej czasu i moge dodac wiecej do "poczekalni", nowych slow i zwrotow.
Dodawanie slow i pomocniczych notatek zajmuje mi nawet 1/3 czasu nauki. Latem w parku bede mogl robic same powtorki.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.