ZALOGUJ SIĘ

Roznica miedzy 'in front of' a 'at front of'

zmodyfikowany: 13 lat temu
W lekcji 17 nauczylem sie, ze 'at front of' oznacza 'przed' (np. domem), a 'in front of' oznacza 'z przodu' (np. z przodu domu, ale w srodku). Tak bylo napisane tu: https://www.etutor.pl/lekcje/17/84/?baselistmode=1#l575s21

Teraz jestem na lekcji 19 i oto co znalazlem:

There's a parking lot in front of the hotel. (Przed hotelem jest parking.)
https://www.etutor.pl/lekcje/19/87/?action=setLearnedNow&lessonPageId=86

Jestem zagubiony.
Ponadto, czemu raz jest 'in front of' a innym razem jest 'in the front of'?
K
kamilj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

ja też jestem w tym temacie zagubiona ;((
diki podaje takie samo tłumaczenie dla obu zwrotów ale nie pisze, że to synonimy
kubela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć.

Co do pierwszego linku z lekcji 17 to rzeczywiście może to być trochę mylące gdyż sformułowanie "in front of( something/somebody) oznacza również: naprzeciwko kogoś/czegoś lub przed kimś/czymś i używane jest szczególnie wtedy gdy odnosimy się do tzw. statycznego czyli nieruchomego położenia czy usytuowania dwóch przedmiotów lub osób. Zwrotem in front of można posłużyć się także w znaczeniu "w obecności" (kogoś). To że zwrot ten oznacza także z przodu np. domu ale w środku pomieszczenia zamkniętego, oznacza że jest to kolejne znaczenie zwrotu "in front of"...
W języku angielskim nie można przyzwyczajać się tylko do jednego znaczenia danego słowa czy zwrotu ponieważ zazwyczaj bywa tak że jeden zwrot czy słowo ma po kilka a nawet kilkanaście znaczeń...
Przyjmując jako prawdziwe tłumaczenie e-Tutor że "in front of" oznacza (także) z przodu (czegoś) budynku ale w środku,, można potwierdzić zasadę że nie zawsze jeden zwrot czy słowo w angielskim to jedno znaczenie.

E-tutor chciał zaznaczyć że jeśli mówisz o pomieszczeniu zamkniętym i chcesz wskazać , powiedzieć o przedzie tego pomieszczenia bo akurat się w nim np. znajdujesz to raczej użyjesz zwrotu "in front of the house" niż "at front of the house".
Pozdrawiam.
E
efogt
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki