ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego dopiero w połowie B1 dowiaduję się ,że samochód to car ? :-)

8 lat temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Więcej jest takich kwiatków. Np. boy i girl były dodawane do powtórek w A2 . Czy jest możliwe dotarcie do tego etapu bez znajomości tych słów ? :-)
K
kasina_k

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Witam jestem tez w sirodku lekcji B i dokladnie to samo mnie zastanawia
Komus cos sie pomylilo, najprostrze slowka sa przerabiane w zaawansowanym poziomie, my juz naprawde znamy te slowka na tym poziomie nauki, ja wrecz często mam niedosyt bo szukam nowych słówek i szukam. A codziennie zauważam że brakuje mi...Mam wrażenie że etutor jest super ale dla początkujących teraz często mam niedosyt. Pozdrawiam
adamdor
kasina_k - Ja nie tyle odczuwam niedosyt nowych słówek co drażni mnie kontrast w stopniu trudności tego co każą nam się uczyć. Najpierw długaśne zdania ( już na A1 takie były) najeżone nieznanym słownictwem , które każe się wykuwać( na początku nawet bez zrozumienia zasad gramatyki w nich stosowanych) a potem , po iluś lekcjach dopiero stopniowo pojawiają się słówka z tych zdań jako " nowe " a co śmieszniejsze wymagające ćwiczeń na obrazkach :-) Pozdrawiam . - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi to aż tak mocno nie przeszkadza, gdyż przecież słownictwo można dodawać z list słówek o określonej tematyce. Należy wziąć pod uwagę, że każdy z nas ma inne zainteresowania i ja np. oceniam swój poziom gdzieś na B1, to np. słownictwo z dziedziny informatyki, czy elektroniki znam z poziomu C2, co nie przeszkadza mi mieć np. duże braki w słówkach opisujących np. uczucia ludzkie, czy z dziedziny np. kuchennej, gdyż rzadko używam angielskiego w tych dziedzinach. Najczęściej czytam angielską dokumentację techniczną i przewodniki głównie o górach. Do czego zmierzam... każdy z nas ma inne zainteresowania i często słownictwo, które dla jednych jest podstawą, dla innych nawet na poziomie C2 będzie bezużyteczne. Ciężko zrobić kurs, który wszystkie aspekty życia będzie rozwijał równomiernie.
R
radmar2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.