ZALOGUJ SIĘ

Jak ważny jest szyk zdania w języku angielskim?

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Chodzi mi np o zdania z określeniem czasu. Czy " today, yesterday, last week, in the spring , ... itp " muszą być zawsze na końcu. Czy nie można zmieniać szyku dla podkreślenia ważności jakiegoś elementu w zdaniu. Czy zamiast " It is gets dark very early in the winter " nie mogłoby być " In the winter it gets dark very early" ? W lekcji to zdanie jest przetłumaczone na polski jako " W zimie bardzo wcześnie robi się ciemno" i dlatego szyk zaczynający się od " In the winter ..." wydaje się lepiej oddawać sens tego stwierdzenia. Nie pamiętam dokładnie ale w której z lekcji pojawaiło się zdanie zaczynające się " In the summer ..... " Więc jak jest naprawdę ?
K
kasina_k

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Przysłówki czasu oraz wyrażenia z przyimkami określające pory roku, miesiąca, dnia mogą znajdować się zarówno na początku, jak i na końcu zdania, np. "Today I'm going to the cinema"/"I'm going to the cinema today"; "It gets dark very early in the winter"/"In the winter it gets dark very early"; "On Monday I have classes"/"I have classes on Monday".

Pozdrawiam ;-)

EDIT: "It is gets dark very early in the winter" poprawione na "It gets dark very early in the winter".
kasia.szczep
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu
askawska - W trzecim zdaniu zbędne jest "is". :) - 8 lat temu
kasia.szczep - Rzeczywiście, wkradł mi się chochlik ;-) Dziękuję za informację! Pozdrawiam ;-) - 8 lat temu
kasina_k - Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Kamień spadł mi z serca :-) A błąd niepotrzebnego " is " pochodzi oczywiście ode mnie, nieuważnej uczennicy :-) Pozdrawiam obie Panie :-) - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.