ZALOGUJ SIĘ

Get used to living - znaczenie

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Witam,
w teście poziomującym mamy zamienić zdanie:

Do you think you could live without your mobile phone?

na

Do you think you could get used to living without your mobile phone?

Co to jest za forma get used to living, proszę podać przykłady innego zastosowania tego.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

"Get used to something" używane jest do mówienia o procesie przyzwyczajania się do czegoś, oswajania się z czymś. Jeśli po "get used to" występuje czynność to czasownik ma formę "-ing" (w Twoim przypadku "living").

Kilka przykładów:

I have lived in London for 5 years, but I still can't get used to driving on the left side. = Mieszkam w Londynie od 5 lat, ale wciąż nie potrafię przyzwyczaić się do jazdy po lewej stronie.

At first, I couldn't get used to my new hair colour. = Z początku nie umiałam oswoić się z nowym kolorem moich włosów.

How did you get used to working shifts? = Jak przyzwyczaiłeś się do pracowania na zmiany?

Więcej informacji znajdziesz tutaj:

https://www.etutor.pl/lessons/en/b1/16/1/16975?nativeLanguageCode=pl
o.bracka
Gość - Dziękuje, ale mam jeszcze pytanie.
Czy w tym zdaniu "I have lived in London for 5 years, but I still can't get used to driving on the left side." nie mógłby być na początku present simple?
- 8 lat temu
o.bracka - Nie, Present Simple nie ma tutaj zupełnie zastosowania :) Do podkreślenia czynności, które rozpoczęły się w jakimś momencie w przeszłości i trwają do dziś (zacząłem mieszkać w Londynie 5 lat temu i wciąż mieszkam) używamy czasu Present Perfect. - 8 lat temu
abmmichal - Pani Olu, pozwolę sobie pochwalić wyjaśnienie; oba; widzę że koleżanki Panią opuściły. Ich obecność jest cenna. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.