ZALOGUJ SIĘ

Jak długo zajmuje nauka poszczególnych poziomów?

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Cześć,
jak długo zajmuje Wam przerobienie całego poziomu?
Konkretnie chodzi mi o to jak długo uczyliście się poziomu A1, A2 i B1:)

Chciałabym jakość zaplanować czas :)
pozdrawiam .
K
kasiaaaaa91

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

witaj

Jestem na eTutor od czterech miesięcy (ok. 120 dni).
Codziennie staram się poświęcić od 2 do 3 godzin na naukę języka.
Przerobiłem 40 lekcji z poziomu A2.

pozdrawiam
tamek
tamek - Dostajesz ode mnie plusa za dobre pytanie. Mam nadzieję, że również się dowiem o postępach innych osób. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja właśnie jestem w połowie A2 i mogę powiedzieć, że jeden poziom, to w tydzień do 2 tygodni spokojnie możesz przerobić, jednocześnie wykonując powtórki z lekcji.
?
Gość
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu
rabbuni - Jeden poziom w tydzień? Czy się nie pomyliłeś? Chyba godzin by brakło! - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeden poziom – jeden rok jeśli chcesz solidnie przerobić, chyba że jest to dla ciebie tylko powtórka materiału, wtedy dużo szybciej – kilka tygodni albo co najwyżej kilka miesięcy.
soli
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jeśli będziesz poświęcać ze 3-4 godziny w tygodniu, i z 5 w weekendy, to spokojnie możesz A2 I B1 ogarnąć w kilka miesięcy. Z dalszymi etapami może być już gorzej, bo wydaje mi się, że dochodzi coraz więcej słówek i gramatyki i trzeba dokładnie przerabiać, dołożyć sobie jeszcze inne materiały typu podcasty, książki do gramatyki, konwersacje itd. Ja aktualnie siedzę w domu, więc mam więcej czasu - udaje mi się przerobić jedną lekcję z poziomu A2 dziennie (poświęcam na to i na naukę słówek około 4 godzin) i mam zamiar ogarnąć A2 w półtora miesiąca. Ogólnie wyliczyłam sobie, że jak już się skończą moje wakacje i będe mieć mniej czasu, będę przerabiać po 4 lekcje tygodniowo na poziomie B1, w takim tempie można nauczyć się słówek i gramatyki z poziomu B1 w 3-4 miesiące. B2, to tak jak pisałam, trudniejsza sprawa, myślę, że same lekcje na etutorze zajmą z 4 miesiące, zaś aby perfekcyjnie opanować materiał potrzeba by jeszcze z 4-5 miesięcy dodatkowych ćwiczeń i dołączenia do tego intensywnych konwersacji. Ogólnie nie widzę sensu w zakładaniu, że jeden poziom zajmie mi rok, bo to naprawdę dobijające. Wtedy trzeba by założyć, że C1 osiągnie się po 5 latach, co brzmi po prostu smutno i zniechęcająco. Lepiej sobie wyznaczyć cel, że za rok o tej porze będe perfekcyjnie znać angielski na poziomie B2 i to Cie porządnie zmotywuje :)
vaka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem w połowie A2 i zajęło mi to 5 miesięcy. Zaznaczę że nie siedzę całymi dniami nad lekcjami.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich motywujących.
K
kkoguciuk1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zalezy ile spedzasz czasu mozesz zrobic A1 i A2 w dwa miesiace, ale bedziesz musial spedzic conajmiej 3,5 godziny dziennie, to znaczy 2 godziny z rana, przerwa poltorej godziny wieczor. I po przerobieniu A1 miesiac zalecana przerwa tydzien lub osiem dni i nastepny poziom, przerwa jest potrzebna, zeby mozg odpoczal i poukladal sobie wszystkie wiadomosci, to tak jak w sporcie potrzebna jest regeneracja.
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jestem na e-tutor od 4 miesięcy, ćwicząc dość nieregularnie bo praca, dom, dziecko... przerobiłam ok 50 lekcji. aJk dla mnie to sukces bo robię to dla siebie :-)
EllaBi

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wszystko zależy od tego czy jest to Twój pierwszy kontakt z tym językiem czy miałeś już jakieś podstawy gdy zaczynałeś naukę a także od ilości czasu jaki możesz poświęcić na naukę , motywacji i zaangażowania , no i nie ukrywajmy - także od zdolności zapamiętywania i kojarzenia. No i przede wszystkim -istotne jest co kto uważa za opanowanie danego poziomu i jakie kryterium oceny własnych umiejętności stosuje. Można przerabiać minimum czyli 70 % lekcji, bazować tylko na słówkach i zwrotach dodawanych do powtórek w trakcie lekcji i uważać ,że opanowało się poziom gdy zalicza się testy na 60- 70 %. A można też przerabiać 100% każdej lekcji, dodawać do powtórek wszystkie zdania jakie się pojawiają pod danym słówkiem czy zwrotem w lekcji, przy wykonywaniu powtórek zwracać uwagę nie tylko na zapis ale i na wymowę i nie odpuszczać sobie żadnego modułu, którego nie zaliczyło się na 100 % :-) Niestety etutor nie dostarcza nam zbyt wielu wymiernych narzędzi do oceny własnych postępów , poza testem poziomującym którego można się nauczyć na pamięć , bo zawsze jest ten sam. Tak naprawdę dopiero życie czyli konieczność posługiwania się angielskim na co dzień weryfikuje to czego się nauczyliśmy na wszelkiego rodzaju kursach :-) Pozdrawiam :-)
P. S Ja osobiście uczę się 7 miesiąc i jestem w połowie B1 a moje zaangażowanie mieści się gdzieś pośrodku opisanych powyżej skrajności :-)
K
kasina_k

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W duzej czesci sie zgadzam. Ale jesli chodzi o test, to prawda, ze mozna go sie nauczyc na pamiec, ale pamietaj, ze kazde pytanie z testu ma sprawdzic poszczgolne tematy z jezyka, ktore byly przerabiane, wiec jesli pierwszy raz przerabiasz test, to tak naprawde on sprawdza w duzym stopniu twoja znajomosc jezyka i takie jest zalozenie pracownikow eTutora, ze pierwszy raz przerabiasz test. Wyobraz sobie, ze przynajmiej raz na godzine ktos robi test i pomnoz to przez 24 razy i 365 dni, trudno by bylo zeby eTutor mialo tyle testy. Jesli chcesz sobie robic testy to jest mnostwo stron intrnetowych z testami. Jak dla mnie przerobienie kazdego poziomu to okolo 1,5 miesiaca do 3 miesiecy.
H
HULK50

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki