ZALOGUJ SIĘ

The streets are busiest during rush hour.

zmodyfikowany: 9 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Tlumaczenie: Ulice sa najruchliwsze podczas godziny szczytu. Czy to zdanie jest poprawne? Czy nie powinno byc "the busiest"?
D
dzinga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

nie powinno tak być ponieważ "the" używamy kiedy chodzi o konkretną rzecz np. Give me the phone - Daj mi ten telefon
dptasz
dptasz - zdanie jest poprawne - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W zależności od konstrukcji zdania przedimek "the" musi zostać użyty lub jego zastosowanie może być opcjonalne.

Przedimka "the" używamy w stopniu najwyższym kiedy przymiotnik określający rzeczownik występuje przed nim (tzw. attributive adjective), wówczas jest to konieczne, np.:

"This is the funniest person I've ever met" (= To najzabawniejsza osoba jaką kiedykolwiek spotkałam).

Warto również zapamiętać, że porównując różne osoby, rzeczy użyjemy “the”.

Przedimek "the" jest opcjonalny w konstrukcji, w której przymiotnik lub przysłówek w stopniu najwyższym występuje po czasowniku (jak w podanym przez Ciebie przykładzie). Opuszczenie “the” jest charakterystyczne dla nieformalnego języka np.:

This girl is (the) most beautiful.
Who runs (the) fastest?

Nie stosujemy "the" kiedy porównujemy tą samą osobę lub rzecz w różnych sytuacjach, oraz po zaimkach dzierżawczych np.:

She's happiest when she's with her friends. (Porównujemy tą samą osobę w odmiennych sytuacjach).
Paris is most beautiful in winter (Porównujemy to samo miasto w różnych porach roku).
He’s my best friend (Występuje zaimek “my”)

Pozdrawiam! ;-)
kasia.szczep
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu
pkomarek1 - bardzo dobre uzupełnienie tematu - też się czasamy zastanawiałem, przerabiając powtórky, dlaczego w niektórych przypadkach zostało "the" w stopniu najwyższym ominięte. Może warto dodać zapis do odpowiedniej lekcji, gdzie jest temat przerabiany (o ile go tam już nie ma...)? - 9 lat temu
sasa91 - My to przymiotnik dzierżawczy a nie zaimek dzierżawczy. Zaimkiem dzierżawczym jest mine! - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dlaczego zdanie nie posiada żadnego przedimka przed "rush hour"?
L
leon_zawodowiec
wojtek.j - Jeśli traktujemy "rush hour" jako część dnia, nie trzeba wtedy użyć przedimka. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.