ZALOGUJ SIĘ

"You have as few clothes as I have". - czy poprawnie?

9 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Poprzednie ćwiczenie pokazywało, że wymienione w pytaniu zdanie powinno brzmieć: "You have as few clothes as I do." Która wersja jest poprawna? Chyba poprawnie byłoby z "have", jeśli zdanie brzmiałoby: You have got as few clothes as I have.
K
Kumpelzos
o.bracka - Ulala, uciekło nam "got" z przykładu. Przepraszamy! Przykład został poprawiony. - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Kluczowe jest tu użycie "have got" lub "have" w zdaniu głównym. W pierwszym przypadku to "have" jest słowem posiłkowym i dlatego występuje w porównaniu. W drugim - "have" zachowuje się jak zwykły czasownik w czasie Present Simple, a wtedy w porównaniu jako zastępujący go czasownik posiłkowy musi wystąpić "do".
Tutaj rozpisałam się szerzej na podobny temat:
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/558760-I_do_-_co_ja_-_dlaczego_tak_sie_to_tlumaczy.html?unread

PS. Czyli (o ile teraz dobrze odczytuję powód zamieszczenia pytania), jeśli zdanie brzmiące tak, jak w temacie, pojawiło się gdziekolwiek w zasobach platformy, należałoby je zgłosić do poprawki - bo nawet jeśli w określonych warunkach można byłoby je uznać za względnie poprawne, to nie powinno służyć jako przykład dla dopiero uczących się języka. :)
askawska
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu
Kumpelzos - Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jakoś nie trafiło do mojej mózgownicy, że to amerykańska wersja angielskiego. Przeczytałem Twoją odpowiedź na pytanie innego kursanta, dotyczącą poprzedniego ćwiczenia. Widzę, że przykład został poprawiony. Swoją drogą zastanawiam się, jak to możliwe, że jest jeszcze tak wiele błędów, skoro jest tulu uczestników kursu. Nie zależy ludziom? Przesyłam poświąteczne życzenia. Pozdrawiam. - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki