ZALOGUJ SIĘ

Różne znaczenia "like" w języku angielskim

zmodyfikowany: 9 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Witam,
w języku polskim "like" tłumaczymy jako "lubię". W języku angielskim natomiast to słowo ma wiele znaczeń. Dlaczego? Nie mogę tego zrozumieć. Proszę o wyjaśnienie.
Pozdrawiam
A
anglia1960

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Ja na początku mojej przygody z językiem miałem podobny problem. Nie pamiętam o jakie słówko chodziło, ale po zapytaniu skąd mam wiedzieć o jakie znaczenie chodzi, skoro wyraz ma ich wiele, usłyszałem odpowiedź:"z kontekstu zdania". Długo nie mogłem tego wyłapać i uwierz mi, że przyszło samo, nawet nie wiem kiedy. Moja rada: uczyć się znaczeń słownikowych i zastosowania wyrazu w zdaniu, a reszta przyjdzie z czasem, powodzenia!
wacek6713
anglia1960 - Dziękuje Wacku... Zaczynam naukę i mam nadzieję, że z czasem będzie mi łatwiej... Pozdrawiam. Również powodzenia. - 9 lat temu zmieniany: 9 lat temu
absolwentka - Ja kiedyś wiedziałam tylko tyle, iż like oznacza lubić i wtedy zobaczyłam zdanie: He looks just like his brother czy coś w tym stylu, które przetłumaczyłam sobie (jako iż wydawało mi się, że wszystkie słowa w zdaniu znam): On lubi patrzeć na swojego brata ;D
W polskim też tak jest: Jak powiem, iż byłam na zamku to przecież wiesz, że nie chodzi o zamek od drzwi ani zamek od kurtki. Choć nie wiem czy to dobre porównanie ;)
- 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W każdym języku są wyrazy, które mają kilka znaczeń. W polskim też takie występują.

W angielskim ze względu na specyfikę budowania zwrotów przez łączenie słów, jest takich wyrazów więcej niż w polskim. W polskim zazwyczaj te "niejasności" rozwiązują np. końcówki.

Jeśli zaś chodzi o samo "like", to sądzę, że sprawa jest dosyć prosta. Jeśli "like" występuje jako czasownik - chodzi o wyraz "lubić".
"Like" może być stosowany również jako przysłówek oznaczający "podobnie". Z kontekstu faktycznie można to rozróżnić.
Djurdjica
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu
anglia1960 - dziekuje i pozdrawiam oraz powodzenia
- 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki