ZALOGUJ SIĘ

pyt. do nagrania :"I'm going to be an online teacher'

zmodyfikowany: 13 lat temu
Czy w zdaniu: That way she can learn new vocabulary words and work on her grammar as well. konieczne jest użycie "new vocabulary words", czy wystarczyłoby tylko "vocabulary"?
NancyWalczak

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

"vocabulary" oznacza slownictwo znane przez dana osobe. moze uzyc np. w zdaniu:
He uses a really wide vocabulary - Posluguje sie bardzo szerokim slownictwem/zasobem slow.

Odpowiadajac na Twoje pytanie, powyzsze zdanie mogloby brzmiec:
"That way she can learn a new vocabulary and...".
Nie zmienia to specjalnie znaczenia.
krzychub1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W tym przypadku dodając do "vocabulary" słowo "words" zaznaczamy, że poszerzy ona słownictwo o nowe słowa, doda nowe słowa do swojego "słownika", a nie że nauczy się nowego słownictwa (co sugerowałoby samo słowo "vocabulary"), czy nauczy się po prostu nowych słów (samo "words") - różnica niemalże niezauważalna, każda z tych wersji będzie poprawna a znaczenie każdej z nich jest bardzo podobne.
e.lukasiewicz
NancyWalczak - niestety, nie bardzo to rozumiem. skoro ta osoba poszerza zasób słów, to chyba znaczy że sie ich uczy? dla mnie wydaje się to takim "masłem maślanym" - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

to powiem to troszkę inaczej: samo vocabulary oznacza słownictwo w ogóle, a vocabulary words - słówka z danego słownictwa. Załóżmy, że ktoś się uczy słówek na jakiś temat, z jakiegoś działu - czyli poszerza dany dział słówek (czyli vocabulary) o nowe słowa (czyli o words) a zatem uczy się nowych vocabulary words. Gdyby powiedzieć "she can learn new vocabulary" - powiemy że może się nauczyć nowego słownictwa - grupy słów, jakiegoś działu słówek, np. związanego z medycyną, z prawem itd. Jeśli powiemy "she can learn new words" - może się nauczyć nowych słówek, ale nie wiemy, czy w jakikolwiek sposób ze sobą związanych, to mogą być słówka z wielu różnych działów. Zaś powiedzienie "she can learn new vocabulary words" sugeruje, że uczy się ona słów z jakiegoś działu, codziennie nowych, związanych ze sobą, zaplanowanych jakimś schematem.
e.lukasiewicz
NancyWalczak - Wspaniale! Załapałam :) Bardzo dziękuję za wyjaśnienia. Wcześniej było to dla mnie raczej niejasne. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.