ZALOGUJ SIĘ

Zdanie :On powiedział mi wczoraj, że zamierza zrezygnować z pracy czy He told me yesterday that he was going to leave his job jest poprawne?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Zdanie :On powiedział mi wczoraj, że zamierza zrezygnować z pracy czy He told me yesterday that he was going to leave his job jest poprawne?czy powinno być ...he is going to leave his job.
K
kopytko26
kopytko26 - Dzięki wielkie za odpowiedź, to zdanie znalazłam na stronie etutora , ja osobiście uzyłabym ...he was..ale dobrze wiedzieć jak to w praktyce wygląda ;) pozdrawiam serdecznie - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Odpowiem trochę wymijająco...
Moim zdaniem prawidłowo i gramatycznie poprawnie powinno być;
"He told me yesterday that he was going to leave his job".

Jednakże pracując z rodowitymi Irlandczykami albo Amerykańcami zaobserwowałem że w takich zdaniach wszyscy używają formy "He told me yesterday that he IS going to leave his job".
Dlaczego tak? Nie wiem... ale zauważyłem, że w mowie potocznej ludzie tam baaaaaaardzo sobie upraszczają zdania i nikt tak naprawdę nie wchodzi w takie niuanse językowe...
No i dobrze... dla mnie łatwiej :-)))))
pozdr.
H
halkins
TommyTu - Dzięki za napisanie, jak to działa w praktyce. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeżeli chodzi o to czego uczą podręczniki, to jeżeli coś jest nadal aktualne, to możemy cofnąć czas, albo możemy użyć tego, który jest w pierwotnym zdaniu. Jak to działa w praktyce, napiał halkins.
TommyTu
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki