ZALOGUJ SIĘ

Co daje wysyłanie mojego mówienia na serwer?

10 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
J
jaqb922

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Wysyłając swoje nagranie na serwer tworzy się własną kolekcję i po jakimś czasie można odsłuchać i porównać własne wypowiedzi oraz ocenić postęp w posługiwaniu się tym językiem. Różnica w nagraniach własnej wymowy jest ogromna i to daje motywację do dalszej nauki. Pozdrawiam
S
sharky1w

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja uważam, że największą zaletą nagrywania jest fakt, że świadomość nagrywania pozwala przełamywać pewną psychologiczną barierę przed mówieniem w realu. Jak odsłuchasz swojego nagrania i jest w miarę ok, to dlaczego nie spróbować porozmawiać z kimś naprawdę. Przynajmniej u mnie to tak działa, bo starych nagrań nie chce mi się odsłuchiwać. I tak wiem, że jest postęp:)
rupcio
felicja-alicja - "świadomość nagrywania pozwala przełamywać pewną psychologiczną barierę" - chyba masz rację, zacznę się nagrywać :)
Może mi starczy odwagi. Próbowałam raz, mimo że tekst znam dobrze zaczęłam się jąkać i usunęłam.
Pozdrawiam.
- 10 lat temu
rupcio - Każdy musi przez to przejść. Czytaj głośno, bez lęku, bez wstydu i ze swadą. Bądź dumna z siebie!
A tak między nami to chyba i tak nikt nie słucha cudzych nagrań;) To by była zbyt daleko posunięta perwersja:)
- 10 lat temu
felicja-alicja - Dzięki serdeczne za te słowa, są pomocne :)
- 10 lat temu
Jultyne - Nie tylko głośno czytaj to co przypada do przeczytania w danej lekcji. Ucz się słówek, czytaj zdania głośno lub przynajmniej głośniejszym szeptem. Tak abyś sama siebie słyszała. To pozwala przełamać barierę odzywania się w języku, którego uczymy się. Początki zawsze sa trudne.
Powodzenia
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Swoją drogą czy ktoś może polecic jakiś dobry sprzęt do nagrywania, bo kupiłem zwykły mikrofon za 20 zyla i nagrania są strasznie "ciche" mimo, że prawie krzyczę przy nagrywaniu;( Przynajmniej proszę o podanie parametrów którym sprzęt powinien odpowiadać by nagrania były w miarę dobre.
rupcio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję za tak szybką odpowiedź :) Macie faktycznie rację z tym odtwarzaniem , życzę powodzenia w nauce i Pozdrawiam :)
J
jaqb922

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Odnośnie sprzętu - u mnie wystarczający jest najzwyklejszy mikrofon wbudowany w lapa. Może u Ciebie to nie kwestia sprzętu, lecz ustawień? Zacznij od konfiguracji i sprawdzenia np. w skype.
S
schwarz
rupcio - może faktycznie masz rację, spróbuję w ten sposób. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@rupcio

nie działam co prawda na Windowsie, ale może gdzieś w ustawieniach audio masz regulację czułości mikrofonu? Jeśli na Macu, to taka opcja na 100% jest w parametrach.

W dodatku polecam ściągnięcie darmowego programu Audacity. Jest to najbardziej podstawowy program do obróbki audio, ale ma kilka możliwości wziętych z popularnych, płatnych programów.
Jak nagrasz w nim audio, i jest ono dla Ciebie zbyt ciche, to możesz zwiększyć gain (nasycenie), podnosząc wykres nagranej fali audio lub po prostu posługując się suwakiem w wirtualnym mikserze. W razie problemów i pytań, pisz śmiało.

Pozdrawiam!
marcin.m
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki