ZALOGUJ SIĘ

Powtórki główne i dodatkowe

10 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Założę jednak oddzielne pytanie bo potem nie znajdę tego wątku a jest dla mnie najważniejsze ze wszystkiego co oferuje tutor.

W tym wątku
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/sugestia/532259-Photo_lessons_-_statystyki_zniknely_z_progress_chart_i_user_rank.html?unread
czytamy:
@japonskiwachlarz
> Co do powtórek w testach - nadmierne korzystanie z tej funkcji zakłóca pracę głównego algorytmu powtórek.

Jakieś 2 czy 3 lata temu dokładnie o to pytałem i z tego co pamiętam to powtórki w testach miały nie mieć żadnego wpływu na główne powtórki.

Proszę mnie sprostować jeśli się mylę.
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Wykonywanie testów nie ma bezpośredniego wpływu na pracę algorytmu. Jednakże ze względu na to, że każde powtarzanie słówek poza modułem głównym (czy to w formie listy .pdf, testów z elementów źle pamiętanych, własnych testów, powtórek z zeszytu szkolnego, itd. itp.) zmienia to, jak słówko jest "ulokowane" w naszych strukturach poznawczych.
Intensywne powtarzanie materiału w jakiejkolwiek formie poza głównym systemem powtórek będzie po prostu zmniejszało efektywność algorytmu w zakresie wyznaczania kolejnych dat powtórek dla tych elementów.

Własne testy są jak najbardziej cenne w chwili, kiedy na szybko chcemy przyswoić daną partię materiału - w chwili gdy pełni funkcję wspomagającą. Ale zrównywanie obu modułów - modułu głównego i własnych testów w procesie nauki jest gorszym rozwiązaniem, niż poleganie na module głównym. Jest to ważne zwłaszcza dla osób początkujących.
japonskiwachlarz
quantum137 - Dziękuję za odpowiedź.
Czegoś tu jednak nie rozumiem.
> Ale zrównywanie obu modułów - modułu głównego i własnych testów w procesie nauki jest gorszym rozwiązaniem

Jeśli jest to złe rozwiązanie to dlaczego zostało niejako połączone (cele tygodniowe).
Co do poziomu to akurat mnie nie dotyczy, wykonuję i lubie wykonywać tyle powtórek na ile mam akurat ochotę a mam ją często.

- 10 lat temu
japonskiwachlarz - Nie zostało połączone - z celów tygodniowych dlatego właśnie usunęliśmy powtórki w testach - jako cel pozostały jedynie powtórki z głównego systemu powtórek. - 10 lat temu
quantum137 - Nie rozumiem tego.
Każde ćwiczenie, które można na stronie wykonać powinno mieć mozliwość ustawienia w celach tygodniowych.
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.