ZALOGUJ SIĘ

Słownik polsko-angielski

14 lat temu
Użyłam szukajki, ale bez efektu (może źle szukałam).

Pytanie: czy istnieje możliwość ułożenia swojego słownika w drugą stronę (polsko-angielskiego) używając słówek z eTutorskiego i zachowując lektora?
To_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

[quote=zenstef]
1/A ta szukajka miała szukać Diki?[/quote]

Nie. Szukajka miała wyszukać, czy ktoś już wcześniej o to nie pytał. Nie chciałam powtarzać pytania.

[quote=zenstef]/Chodzi Ci o własny słownik utworzony w Moje słówka czy o co chodzi?[/quote]
Tak. Bo łatwiej tłumaczyć z angielskiego na polski, w drugą stronę nieco trudniej. Tyle, że ja nie znam wymowy wielu słówek, a na szukanie tego specjalnie w innym słowniku moje lenistwo nie pozwala.
To_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=zenstef]Nie gniewaj się na mnie, że ja do Ciebie tak zaczną troszeczkę sentymentalnie [...] przeczytaj co napisałem powyżej i z kopyta do przodu!

[/quote]

Pięknie napisane. Szkoda, że nie na temat. Mnie nie chodziło jak się uczyć a o to czy istnieje możliwość stworzenia sobie słownika polsko-angielskiego z funkcją wymowy. Postanowiłam bowiem zmobilizować się do nauki. Samo przerabianie słówek jest (dla mnie) bardzo nudne, dlatego, w ramach stymulacji, będę czytać książkę. Ze słówek z niej wyłapanych chcę stworzyć mój słowniczek. W obie strony.

Chyba jednak nie da się powiązać tego z wymową.
To_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Niestety w tej chwili nie ma możliwości odtwarzania wymowy, jeśli stworzymy listę słówek polsko-angielską.
Aga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak też myślałam. Dzięki za potwierdzenie.
To_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=zenstef]A czemu tak się uparłaś na słownik polsko-angielski /?/,

[/quote]

Bo angielsko-polski mam (jak sam zauważyłeś - Diki). A, jak dla mnie, uczenie się w drugą stronę, wymusza trochę więcej myślenia.
To_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=zenstef]No to znajdź sobie inny sposób na wymuszenie trochę więcej myślenia,
bo na moje, nie trzeba się więcej zmuszać jak można iść przetartymi ścieżkami.

[/quote]

Każdy z nas ma swój własny sposób na myślenie.
Przetarte ścieżki są czasem nudne. Warto szukać nowych.
To_ja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

pomóż mi wywieść klatki!
B
baklazan

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

słownik amerykański rózni się od angielskiego chodnik szafa przejście przez ulice droga rowerowa sygnalizacja świetlna latarka winda skrzyzowanie zruchem okreznym itd...
M
mak
14 lat temuzmieniany: 14 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.