ZALOGUJ SIĘ

Porównywanie podobnych słówek

15 lat temu
Mam taki pomysł na nową rzecz w serwisie, mianowicie porównywanie podobnych słów jak np. flour i flower. Można pogrupować podobnie brzmiące wyrazy i zwrócić uwagę na różnice w wymowie, ja mam z tym problem. Gdyby można było usłyszeć nagrania bezposrednio "obok siebie" i przeczytac opis czy jest roznica w wymowie i na czym ona polega, wtedy byloby duzo latwiej


Mogloby do funkcjonowac na zasadzie: najpierw sam glos lektora, a pozniej odpowiedz "ktore to bylo z slowko"
S
spajacz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Hmm, generalnie pomysł uważam że dobry, ale troszkę pomyliłeś pojęcia.

"Flower" i "flour" to homofony, co oznacza, że wymawia się je IDENTYCZNIE i bez umieszczenia tych słów w kontekście nie jesteśmy w stanie ich odróżnić.

Można by ewentualnie zrobić coś takiego w zdaniach i użytkownik decydowałby które ze zdań jest poprane:
1) He gave her beautiful flowers.
2) He gave her beautiful flours.

Albo słyszałby to zdanie i wybierał które słówko w nim było.
Aga
15 lat temuzmieniany: 15 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No wlasnie, a ja o tym nie wiem czy wymawia sie je identycznie czy nie. To taki przyklad :)
S
spajacz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To rozwijając pomysł - słówko "row" i wiele innych wymawia się różnie w zależności od znaczenia.. Można by więc wtedy podać zdanie i zapytać, która wymowa jest poprawna w danym kontekście.
t.linkowski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Temat ma 2 lata!

Pomysł rewelacja ... czekamy na odzew e-tutorka :)

Do tego typu zadań dobrym narzędziem byłoby umieszczenie materiałów na wzór podręcznika 'How now brown cow'.

Na pewno każdy kto miał styczność z akademickim angielskim słyszał o tej pozycji i jej wielu walorach, pomimo sędziwego wieku:)
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
zenstef - I bardzo dobrze, że wracamy do przeszłości. W przeszłości było bardzo dużo propozycji zmian i wiele pozostało bez odzewu Administracji...
Kiedyś była wspaniała Estiny, błyskotliwy Ryan, Velitus, Ajdija i inni. Po prostu ich nie ma, tak samo jak p.Kowalczyka /zolty/..
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
quantum137 - Racja, zastanawiam się kiedy licznik 'użytkowników' uderzy magiczne 50% populacji a kiedy przekroczy ilość native speakerów ... hmmm NAS hehe;)

Pytam się...GDZIE jest te 120 TYSIĘCY uczniów na tym portalu?
- 13 lat temu
zenstef - hihihi:) 120 tys. uczniów?
Bo to jest kolego szkoła wirtualna.
W wirtualnej szkole wszystko jest raczej wirtualne ;)
- 13 lat temu
quantum137 - Licznik tyle pokazuje hmmmm...
Toż to kilka uczelni, a gdzie ta kadra?
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Wiolaen - Jak wszystko wirtualne, to i wirtualna olewka... :) - 13 lat temu
Marzyciel - HNBC to zmora dla większości studentów anglistyki, szczególnie ten rozdział z 'th' ;< jednak książka jest naprawdę przydatna <3 dużo fajnego słownictwa, polewkowe nagrania i w dodatku doprowadzające do szału łamańce językowe;D - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
quantum137 - Szkoda tylko, że nie jest wznawiana:/ Inne pozycje do nauki wymowy jakoś nie mają tej duszy co HNBC :) - 13 lat temu
Marzyciel - Pewna pani magister podała nam jeszcze takie pozycje do zapoznania się, może komuś się będzie chciało poprzeglądać, ja jak dotąd jestem zbyt leniwy, ale się staram ;D - 13 lat temu
Marzyciel - 1. O'Connor JD 'Better English Pronuncation' OUP
2. Rzeszkiewicz A. 'Correct your English Pronuncation'
3. Bałutowa B. "Wymowa angielska dla wszystkich"
4. Sobkowiak Wł. and J. Szpyna "Workbook in English Phonetics and Phonology"
- 13 lat temu
Marzyciel - Ale HNBC jest najbardziej pro, to fakt ;) - 13 lat temu
quantum137 - Ciekawe pozycje podajesz, chwała Ci za to Marzycielu :-) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.