ZALOGUJ SIĘ

"I bought" czy "I've bought" ?

14 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
W jednym ze zdań do powtórek, a konkretnie:
"Kupiłem parę lekkich, wygodnych butów.",
jako poprawna została wskazana forma "I bought", czyli:
"I bought a pair of light, comfortable shoes."

Czy w tym przypadku, kiedy nie mamy wskazanego konkretnego czasu tego "zakupu" (czyli nie jest powiedziane na przykład "wczoraj kupiłem parę (...)"), nie można użyć Present Perfect, czyli:
"I've bought a pair of light, comfortable shoes."
(czyli: kupiłem buty i nadal je mam...)

?
P
piotr78ol

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Ja też użyłabym czasu present perfect.Myślę,że wszystko zależy od kontekstu zdania.Jeśli opowiadasz,że byłeś na zakupach i wymieniasz co kupiłeś to lepiej pasuje past simple,a jeśli się chwalisz jakie to świetne buty kupiłeś to present perfect.jeśli nie mam racji to proszę mnie poprawić
dania57

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
W podanym przykładzie można użyć zarówno czasu Past Simple jak i czasu Present Perfect, wszystko zależy od tego, co chcemy podkreślić. Jeśli ważniejsza dla nas jest sama czynność dokonana w przeszłości (zakup butów), używamy czasu Past Simple, jeśli natomiast chcemy podkreślić rezultat (mam nowe buty) - użyjemy czasu Present Perfect.
I
Irenne

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Czasami nie jest konieczne opisanie dokładnego czasu żeby użyć 'past simple'. Np kiedy czynność, którą wtedy wykonaliśmy nie ma znaczenia dla teraźniejszości np. 'I bougth such wonderful shoes but someone has stolen them and so far police havent found the grand'albo 'My mother cooked really delicious dinner and we all ate it tastefully'.
A
anel

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki