ZALOGUJ SIĘ

Jaki czas zastosowano w zdaniu "I'd dropped the card on the floor"?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
I'd dropped the card on the floor.
Upuściłem kartę na podłogę.

---
Element 9 z 15
Ewelina79

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

I'd dropped = I had dropped - tutaj zastosowano czas Past perfect- który opisuje czynność, która dokonała się zanim rozpoczęła się inna czynność przeszła.W tym zdaniu brak kontekstu ,ale chodzi chyba o to ,że ktoś upuścił tę kartę zanim np. skończył układać ją na stole (jak to w kasynie)- z tym,że spotkałam się z taką opinią "Nie przesadzaj z nadmiernym korzystaniem z Past Perfect. Wiadomo,że czynności następują jedna po drugiej, w krótszych lub dłuższych odstępach czasu. Dopiero gdy będziemy chcieli zaakcentować spory odstęp czasu dzielący poszczególne czynności, skorzystamy z czasu zaprzeszłego."(http://www.sciaga.pl/slowniki-tematyczne/3444/past-perfect-czas-zaprzeszly-dokonany/)
A tak na marginesie to ten czas jest często używany w literaturze ,ponieważ należy on do tzw.trybu narracyjnego- i jakoś mi ta uwaga ze "sciągi" nie bardzo pasuje.
W przykładowych zdaniach na różne konstrukcje diki bardzo często używa konstrukcji Past Perfect - co bez kontekstu nie jest takie oczywiste,jaki czas zastosować - choćby w Twoim przykładzie.
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.