ZALOGUJ SIĘ

What is your favourite place in your city or country? - dziwne odpowiedzi

13 lat temu
The coastline of South Wales: is full of castles.
Dlaczego? Zaznaczyłem odpowiedź 'is wild' z prostego powodu - nie ma NIC wspomniane o tym, że zamków jest dużo, jedynie to, że jest ich liczba mnoga, czyli np. 2.
H
hipciu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Hej

Oto fragment tekstu:
'I absolutely love the coastline of South Wales and the fabulous castles located there.' ... fabulous CASTLES ... mówi samo za siebie.

odpowiedź: is full of castles -> jest pełno/mnóstwo zamków

Inne przykłady:
I am full of excitement. -> Pełno we mnie podekscytowania.
I am full of hope. Jestem pełen nadziei.

Mówiąc prostym językiem:
full of = dużo czegoś

Nie rozumiem więc czego tu nie rozumiesz.
PS. Jakbys zerknął do słownika to tam też jest:
https://www.etutor.pl/szukaj/?q=full+of&mode=DICTIONARY&x=0&y=0

Zdanie typu: Something is full of something.
Nie oznacza małej ilości, więc odpada dwa jak sugerujesz.

Oto tekst z netu [pierwsza strona jaką znalazłem]:
'Great Britain is full of castles and fortifications to explore. Some are large, famous and easy to find, while others are almost forgotten ruins. We love visiting castles and we've made this website to provide information about the castles that we have visited. There are currently over 180 castles featured on this site.'

Tylko w południowej Walii [południowa Walia to też wiadomo z geografii/historii leży w całości na wybrzeżu] jest kilkanaście dużych zamków, link:
http://www.castlewales.com/wales_s.html

Pozdrawiam
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chodzmi mi o to, że w tekście jest napisane "I absolutely love the coastline of South Wales and the fabulous castles located there".
Teraz, bez patrzenia w odpowiedzi - po tym zdaniu mógłbyś powiedzieć ile jest zamków? Nie, podane jest, że zamków jest więcej niż jeden. Z tekstu wcale nie wynika, że jest ich dużo (albo ja naprawdę nie potrafię tego zobaczyć).
H
hipciu
quantum137 - Czasami odpowiedzi nie ma bezpośrednio w tekście. Ile jest zamków dokładnie to jest nie ważne. Ważne, że pozostałe 3 odpowiedzi nie pasują. Tak są skonstruowane pytania na egzaminach/maturze itp. gdzie trzeba wybrać najlepszą odpowiedź. - 13 lat temu
quantum137 - Na wyższych poziomach jest często tak, ze masz 2 lub 3 poprawne odpowiedzi z 4 i wtedy jest kłopot. Tutaj jest jedna poprawna i nie musisz się przejmować ilością zamków. Są podane 'coastline' i fabulous castles' które pasują do siebie. Pozdrówka;) Nie poddawaj się! - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.