ZALOGUJ SIĘ

Jak optymalnie uczyć się całych zdań?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Jak optymalnie uczyć się całych zdań? Np lekcja 69 Present Perfect (33 elementy). Przerzucenie ich do Powtórek powoduje:
-ich wmieszanie w cały rejestr w kolejności przypadowej,
-co gorsze koło siebie w górnej części są i zdanie po angielsku z wykropkowanym brakującym wyrażeniem gramatycznym i tuż pod nim polskie tłumaczenie.
Źle się więc uczyć.
W przypadku pojedynczych słówek i zwrotów tego problemu nie ma bo angielskie tłumaczenie jest ukryte w dolnej części i odsłania się dopiero po naciśnięciu Pokaż.
Uczenie się z Szybkie powtórki jest wygodne na bieżąco ale nie po czasie -za dużo wyszukiwania, brak podpowiedzi, notatek.

Będę wdzięczny za konstruktywne sugestie.

gruca
gruca

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Ja się uczę całych zdań i jakoś nie mam z tym problemu. System sam wybiera kiedy masz powtarzać dane zdanie. U mnie się to dobrze sprawdza i nie narzekam. Uczę się całych zdań i o dziwo sama się łapię jak je w całości potem wykorzystuję więc ta metoda się sprawdza, bo zdania zapamiętuję chyba już na stałe, mam nadzieję.
Ewelina79
gruca - W zapytaniu szczegółowo sformułowałem problem. Powiem jak prymitywnie sobie z nim teraz radzę. Wybieram 1-sze z 33 zdań.Zasłaniam na monitorze kartką wersję angielską,odgaduję jak powinno według mnie ono brzmieć, potem odsłaniam dla sprawdzenia tekst angielski.Przechodzę kursorem do następnego zdania.
Przerzucenie do Powtórek daje mi wersję gdzie na ekranie widzę i angielską i drobnym drukiem polską (i to mnie wkurza). Przy pojedynczych słówkach tak nie ma.
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ipon
gruca - Dzięki. Artykuł fajny.Ale o coś innego pytam. Może jeszcze raz.
Problem mam , jeśli pojawią się zdania do zagadnień gramatycznych, jak wspomniany rozdział z Prasent Perfect. Jeśli dodam takie zdanie do powtórek to w efekcie otrzymuję tablicę na której w górnej części pojawia się razem tekst angielski z wykropkowanym w tym przypadku czasem do uzupełnienia i pod nim zdanie po polsku. I tu jest problem. bo lepiej by było widzieć tylko polski tekst, tak jak to jest z innymi słówkami. Potem próbować podać całe zdanie i się dopiero sprawdzić.
- 10 lat temu
Ewelina79 - Jeśli uczysz się gramatyki i dodajesz zdania z działu gramatyki, będziesz się uczyć zastosowania danej konstrukcji gramatycznej w zdaniu, a nie całego zdania, więc masz ćwiczyć dane zagadnienie gramatyczne, całe zdania masz jak się uczysz słownictwa. - 10 lat temu
gruca - Dzięki. Jasne.
Przepraszam -zaczynam dopiero działanie na forum nie mam min.10 pktów by potwierdzić akceptację odpowiedzi. Nadrobię to niebawem.
- 10 lat temu
Gość - Należy pamiętać, aby po otrzymaniu satysfakcjonującej odpowiedzi na zadane pytanie, zaakceptować jedną z odpowiedzi, poprzez kliknięcie znaczka pod zdjęciem osoby, która jej udzieliła. Zarówno autor odpowiedzi, jak i Ty, otrzymacie dodatkowe punkty reputacji.
Do tego nie potrzeba mieć punktów.
- 10 lat temu
ewa159 - @gruca - Proszę, naklikałam i masz już 4 więcej :-) - 10 lat temu
gruca - Wykombinowałem jak można zapisywać sobie całe zdania gramatyczne tak jak słówka.
Tworzę w Słówka-Moje słówka nowy zestaw, np o nazwie zdania z gramatyki. W Dodaj własny element- wklejam zdanie po polsku, wstawiam = i wklejam tłumaczenie angielskie. Jeśli w Wyłącz strzałka w dół to zdanie wskakuje w Powtórki jak słówka. Działa i jest tak jak to sobie wyobrażałem.Dzięki za kliki. Mam ich już 8.
- 10 lat temu
ewa159 - Sprytny jesteś:-)Zaraz wypróbuję Twoją metodę, ponieważ i mnie to przeszkadzało, a lenistwo nie pozwoliło mi przyłożyć się do pokombinowania;-) A tak mam podane na tacy:-)

+ i masz już 9
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki