ZALOGUJ SIĘ

Czemu w tym zdaniu "There are seven pencils in a cup" jest "in a cup" a nie "in the cup" ?

zmodyfikowany: 10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Mam dwa zdania :
There are two flowers in the grass. oraz There are seven pencils in a cup.
Czemu w jednym jest "in the" a w drugim "in a"

Jeszcze jedno pytanie w zdaniu There are three balloons in the sky jest "in" a czemu nie on ?
T
tmpo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

"Grass" - trawa jest rzeczownikiem niepoliczalnym, więc nie zastosujemy "a". Byłaby policzalna, gdybyśmy mówili o jej gatunkach. Zwykle używa się wyrażenia "the grass", gdy mowa o trawniku.

"Cup" jest rzeczownikiem policzalnym i możne być "a cup", "the cup", "my cup", "this cup", zależnie od sytuacji - z pewnością ta część gramatyki jest Ci znana. W skrócie - gdy po raz pierwszy wymieniamy jakiś obiekt, gdy nie wskazujemy konkretnej filiżanki, - powiemy "a cup".

"In the sky"- jest poprawnym wyrażeniem, Oxford Collocation Dictionary w ogóle nie przewiduje "on the sky". Nie wiem dlaczego - ja sobie to tłumaczę, że po prostu język angielski nie zawsze pasuje jak ulał do polskiego.
B
barwa.jesienna
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Takich wyrażeń z przyimkami, jak "in the sky", czy "in a meeting", trzeba się uczyć od początku w całości i na pamięć.
A co do "sky", to dodam, żeby trochę jeszcze namieszać, że ten rzeczownik w angielskim ma liczbę mnogą "skies" i oznacza "the sky in a particular state or place" (np. w kultowym przeboju Lynyrd Skynyrd "Sweet Home Alabama" mamy: "Sweet home Alabama, Where the skies are so blue...").
T
tofrankiewicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję bardzo za wyjaśnienia. :-)
T
tmpo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

In the sky co tłumaczymy na niebie należy do wyjątków i niestety musimy go się nauczyć na pamięć.
pozdrawiam
G
grelam6

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.