ZALOGUJ SIĘ

Czy mogę prosić o pomoc w temacie szyku zdania?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Nie wiem czy potrzebnie czy tez niepotrzebnie ale zwracam ogromną uwagę na szyk zdania. nie wiem czy powinnam sie uczyć słowo w słowo jak jest w przykładowych zdaniach, obawiam się, że jak zmienie połozenie jakiegoś słowa w zdaniu to będzie ono albo nie zozumiałe albo niepoprawne gramatycznie. Ja sama uważam ze jest dobrze i tego bym się trzymała ale jak widać jestem laikiem jesli chodzi o angielski.

Przykładowe zdanie :

z eutor:
i wan to go sleep, but *also* i want to watch television

moje:
I want to go sleep, but I *also* want to watch television.

czy mogę tak poprostu przestawic sobie miejsce w tym przypadku słowka "also"
i czy potrzebnie zawracam głowe sobie i wam takimi pierdółkami :D?
E
em90

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

dużo na temat szyku zdania - w tym dot."also" (odp.etutor)
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/?q=szyk+zdania
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"i wan to go sleep, but *also* i want to watch television" - to zdanie nie jest poprawne.
"I want to go sleep, but I *also* want to watch television." - to jest :)
'Also" występuje w zdaniu przed czasownikiem lub po czasowniku posiłkowym: "She also sings", "He was also worried".
Może też występować na początku zdania (rzadziej): "It's a nice house. Also, it's very small."
Z kolei 'too' i 'as well' występują na końcu zdania: "She not only plays the piano. She sings too."
I dobrze, że zwracasz uwagę na szyk zdania. Jeśli go zmienisz, pewnie będzie zrozumiałe (choć nie zawsze), ale na pewno niegramatyczne. Przysłówki też mają określoną pozycję w zdaniu i trzeba się tego nauczyć :). Powodzenia.
zaz2013

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.