ZALOGUJ SIĘ

Why did you do that

13 lat temu
Zawsze w zadaniach tego typu mam problem ze słowem that,zamiast niego używam-it.Np.To brzmi okropnie,czy-Nie mogę uwierzyć,że to zrobiłeś.Czy to błąd?
Jeżeli nie wiem czy czasownik jest nieregularny to zawsze mogę ratować się słówkiem-did.Np.zamiast-I thought,uzyć-I did think.
andrew2804

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Wg znajomego native'a chodzi o dystans do wspomnianej czynnosci, jesli wypowiedz nastepuje bez zwloki, to bedzie that (wskazujesz na to), jesli troche czasu juz minelo, to bedzie it, ile w tym racji trudno mnie samej ocenic.
I did think nie jest rownowazne z I thought, pierwsza forma znaczy 'naprawde intensywnie myslalem', druga - tylko 'myslalem'.
Pozdrawiam.
M
Megan273

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

'I thought you were my friend' - 'myślałem, że jesteś moim przyjacielem' (mogło się okazać inaczej)
'I did think you were my friend' - 'naprawdę myślałem, że jesteś moim przyjacielem'
HandicapGuy

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może z tym-thought-to nie był dobry przykład.Myślałem o tym czy zamiast-slept-mogę uzyć-I did sleep-zamiast-ate-I did eat.Chodziło mi o sytuację ratunkową kiedy nie wiem czy czasownik jest regularny i wystarczy dodać końcówkę-ed.W takiej sytuacji możliwy jest też taki wariant,zamiast-cooked-I did cook,zamiast cleaned-I did clean.
andrew2804

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.