ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego w zdaniu " I want you to meet my friend, Leon" użyto meet?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Tłumaczenie tego zdania to
"Chcę, żebyś poznała mojego przyjaciela, Leona"?
w jakim kontekście użyto słowa meet skoro w słowniku nie ma określenia "poznać" dla tego słowa?
W we wcześniejszych lekcjach używano introduce myself w podobnej sytuacji. Brakuje mi tu konsekwencji w stosowanych określeniach.
P
piotrks

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

a znasz takie klasyczne już powiedzenie:It's nice to meet you. ? =milo mi cię poznać .w słowniku diki jest określenie "poznać "dla "meet" https://www.etutor.pl/szukaj/?q=meet&x=-682&y=-357&mode=DICTIONARY
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dzięki, przekonałeś mnie :)
PK
P
piotrks

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

w tym kontekscie "intoduce to" znaczy przedstawiac np. się lub kogoś (wprowadzać do towarzystwa)
M
madcapboy

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest dokładnie tak, jak mówią moi przedmówcy - jednym ze znaczeń słowa "meet" jest "poznać". We frazach typu "nice to meet you", "Kate, meet my sister Anna", "I know him, I just have never met him", to właśnie "meet" jest stosowane jako "poznać kogoś". Zdanie"I want to introduce you to my friend Leon" albo "I want to introduce my friend Leon to you" będzie miało niemal to samo znaczenie, choć będzie trochę bardziej formalne i będzie bardziej się skłaniać ku "chciałbym przedstawić cię/przedstawić tobie..".
e.lukasiewicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki