ZALOGUJ SIĘ

Czy warto uczyć się z kursów sprzed lat?

11 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Zastanawiam się czy warto się uczyć z kursów językowych z roku 1996 czy 1999 ? Dostałam kurs: "Angielski dla każdego" Deagostini - czy uczyć się z niego czy wiedza z niego jet przestarzała ? Tak samo czy "Easy English" z 1999 r. jest nadal aktualny ? Po czym poznać czy kurs nie jest aktualny ?
E
ewazeler

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Witam, ciężko jest ocenić, czy warto. Na pewno nie zaszkodzi. Natomiast słownictwo używane na co dzień zmienia się stopniowo. Ja też próbowałem "Easy English", "ESKK" no i aktualnie uznałem że najbardziej odpowiada mi "etutor", chociaż nie przeszkadza mi to czego się już nauczyłem wcześniej.

Pozdrawiam.
?
Gość
piotr.grela - Easy English i ABC English to kursy angielskiego firmy Amercom, ktore wielokrotnie odsluchiwalem na kasetach. Potem byl Supermemo a teraz od paru lat Etutor. Na samym poczatku to byly ksiazki Pana Leona Leszka Szutnika. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest tak wiele kursów - bardzo ciężko zdecydować się na jeden kurs. Nie wiem czym się kierować dokonując wyboru ?
E
ewazeler
piotr.grela - W nauce jezykow obcych najwazniejsze jest powtarzanie, tego czego z trudem sie nauczylismy aby nie zapomniec. Dlatego ciekawym pomyslem bylo by np. korzystanie sie z kursow Easy English lub z jakis innych kursow i wpisywanie tam wszystkich slowek i zwrotow angielskich do Etutora i systematyczne powtarzanie ich. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jak już zaczełaś tutaj to postaraj się przerobić wszystkie stopnie :) nie bedzie łatwo ale życze wytrwałości :)
M
Martitaaa87

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jakiś czas temu miałam podobny dylemat- co wybrać? Zdecydowałam się na eTutora i nie żałuję. Dlaczego? Brak czasu na kurs językowy " na mieście"( dojazd, zajęte popołudnia). Kurs internetowy jest wygodny, ponieważ uczysz się kiedy chcesz i ile chcesz, cena jest przystępna. Słyszysz wymowę, masz dostęp do słownika, wiele różnorodnych ćwiczeń, możliwość kontaktu/wymiany doświadczeń z innymi osobami. U mnie ta metoda zdała egzamin- zaczęłam od podstaw i w tegoroczne wakacje miałam możliwość sprawdzenia tego, co potrafię, za granicą.
Renata
R
renatabaczek
piotr.grela - Cudow ni ma, trzeba wykuc slowka, zwroty i gramatyke :-) a Etutor to ulatwia i przyspiesza ten proces.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja chciałam się także uczyć w drodze - jak jadę do pracy lub wieczorem. Czasami bolą mnie plecy od siedzenia dlatego jest mi wygodniej położyć się z słuchawkami na uszach.
E
ewazeler
piotr.grela - Kiedys byla taka seria na kasetach ABC English wydawnictwa Amercom. Bardzo przyjemnie sluchalo sie tego ale gdzie teraz kupic do tego sprzet? Chyba w antykwariacie... - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki