ZALOGUJ SIĘ

"I feel such joy at the sight of her" - dlaczego nie "feeling"?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Czy w zdaniu "I feel such joy at the sight of her" w słówku feel nie powinna być końcówka ing ?? przecież to jest czas terażniejszy w chwili obecnej ciesze się że ją widzę
M
MONDEO02
Ewelina79 - A skąd wiesz, że to właśnie jest "teraz", może ogólnie się cieszy, że ją widzi? - 11 lat temu
MONDEO02 - no tak , ale ogólnie to się można cieszyć jak się czyta jakaś fajna książkę np. kilka godzin dziennie przez tydzień, a jak się na kogoś patrzy to się patrzy w danym momencie a pózniej juz nie,, lubiec to kogoś mozna długi okres czasu nie widząc kogoś, a z patrzeniem już jest inaczej,dlatego moje pytanie dlaczego nie użyto czasu terażniejszego - 11 lat temu
Ewelina79 - A na jakiej podstawie twierdzisz, że to jest właśnie teraz w danym momencie? Bo dla mnie to zdanie jest jak najbardziej poprawne. Można się również cieszyć widokiem kogoś ogólnie, czyli w czasie Present Simple. Pamiętam takie zdanie - I can't stand the sight of him - Nie mogę znieść jego widoku. Sight oznacza również widok. - 11 lat temu
MONDEO02 - jeżeli to zdanie jest poprawne to ok , ale nie można cieszyć się czyimś widokiem nie widząc kogoś,można cieszyć się że się kogoś lubi a nie widzi nie widząc. Bardziej by tutaj pasował czas przeszły bądź przyszły-ciesze się że zobaczę ja wieczorem albo ciesze się że widziałem ja rano - 11 lat temu
Ewelina79 - Zawsze się cieszę kiedy go widzę, cieszy mnie jego widok, można się cieszyć czyimś "widokiem" nie widząc go w danym momencie. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Z czasownikiem feel i kilkoma innymi nie ma znaczącej różnicy czy użyjemy czasu Present Simple czy Continuous.

Przykład:
(*) How are you feeling?
jest praktycznie równoważne z
(*) How do you feel?

pzd!
quantum137
wacek6713 - quantum137 oczywiście ma rację,ale również popieram tłumaczenie Eweliny79 i podziwiam za cierpliwość. - 11 lat temu
MONDEO02 - i tak sie z Eweliną79 nie zgadzam, Jak można cieszyć się czyimś widokiem nie widząc tej osoby, a patrząc w sufit. ale ok zakończmy temat - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.