ZALOGUJ SIĘ

z czym macie największe problemy

13 lat temu
co w angielskim sprawia wam największe problemy?

u mnie mimo, że mieszkam w UK już 6 rok wciąż nie mogę się przyzwyczaić do "half eight", bo w polskim powiemy "wpół do ósmej", a po angielsku "half eight" lub "half past eight" czyli pół po ósmej - cała godzina różnicy, a problem mam chyba dlatego, że cały czas mam sporo kontaktów z Polakami, tak więc za każdym razem muszę się zastanowić o którą godzinę chodzi

inna sprawa to "thank you" gdy coś oferujemy, po polsku "dziękuję" w takiej stytuacji znaczy "dziękuję, nie", a po angielsku gdy ktoś coś oferuje znaczy "dziękuję, tak" - tu chyba też mam problem głównie przez Polaków, gdy pytam Anglika czy zrobić herbatę i mi powie "thank you" wiem, że dziękuje i chce, ale ostatnio w grupie Anglików zapytałem też Polaka i mi odpowiedział "thank you" - jak to zrozumieć, bez dodatkowego pytania :-P

inna sprawa to szybkość, gdy się z kimś rozmawia to często zanim pomyślę jak to powiedzieć gramatycznie rozmowa przechodzi na inny temat, mówię więc szybciej, ale mniej gramatycznie ;-(
chyba przydałoby mi się trochę konwersacji
Bilberry
quantum137 - Bilberry ... 'half eight' to wpół do dziewiątej, a nie ósmej :-)
A mi najwięcej problemu sprawia Cockney bo sporo anglików z jakimi pracuję go używa ech. Pozdrawiam
- 13 lat temu
Bilberry - dzięki, ale wiem co znaczy "half eight", tyle, że myli mi się to z "wpół do ósmej" - 13 lat temu
quantum137 - spox :)
- 13 lat temu
zenstef - Mieszkasz Bilberry 6 lat w UK i Ciebie jeszcze nie wyrzucili z roboty za to, że Ci się myli -wpół do dziewiątej- z -wpół do ósmej- ??? Jak jesteś szefem, to przepraszam za pytanie. pozdrawiam - 13 lat temu
TopMan - Zenku jak wiesz w UK jest inna strefa czasowa.
W Polsce 8.30 to tam 7.30, dlatego kolega sie nie spoznia.;)
Pozdrawiam
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Gość - Bilberry!z tą godziną to mam problem podobnie jak Ty:)Pozdrawiam:)!! - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

W moim przypadku największym problemem jest konwersacja z nativ i listening nie dość że mówią szybko to czasem trudno uchwycić co powiedziały wiec sie zastanawiam a później myślę jak powiedzieć poprawnie. Boję się popełniać błędy więc tracę czas na myślenie;)))
Macie jakieś propozycje jak obie sprawności poprawić???
Ewa_G1967

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@Ewa_G1967: mi się wydaje, że trzeba mówić, nawet jak się robi błędy, ważniejsze od tego jak się mówi jest to co się mówi; oczywiście nad gramatyką też trzeba pracować, ale nie powinno to powstrzymywać od mówienia
Bilberry
Ewa_G1967 - Tak przy okazji zapytam jak właściwie mam podejść do kwestii mówienia. Samemu jakoś trudno ze sobą rozmawiac tym bardzej że nie wiem czy dobrze mówię. Jak z tym sobie radzić??? - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.