ZALOGUJ SIĘ

nauka jak sie uczyc

13 lat temu
ja wcale nie wiem jak ja sie mam uczyc?
H
henrykab
ryan - sprecyzuj pytanie ;) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

no wiesz - najlepiej systematycznie i po kolei, ...
K
KazimieraB

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Faktycznie, henrykab ma całkowitą rację.
eTutor wywalił tysiące elementów, przykładowych zdań i wiele nagrań,
ale zapomniał w swojej mądrości o metodyce nauczania w tym gąszczu podawanej wiedzy. Ale tak już jest jak bystrzy informatycy coś wykombinują...
Może Panie nauczycielki eTutor coś poradzą na ten problem.
pozdrawiam wszystkich
Z
zenstef
TopMan - A ja Ci Zenku dam plusa, bo oboje o tym wiemy . - 13 lat temu
Ewa_G1967 - Zenek o jakich zdaniach i nagraniach myślisz bo ja nie wszystko wiem;))) A tak przy okazji zapytam czy obraziłeś się o coś;)) Nie będe rozwijac wątku jakby co to priv. Pozdrawiam!!! - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przypomnij sobie jak to bylo w szkole... codziennie, przerabianie zadanego materialu, obecnosci w lawce szkolnej ...itd.
sanczez-uk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Musisz otoczyć się j.ang.everywhere -BBC.filmy ang.tłumaczenie piosenek,formy czasownikowe wykuć jak modlitwe,powtarzać np There's no need to hurry.-10 razy.
i kazde słówko np.correct,correct........
Robic zawieszki ze słówkami gdzie sie da!!!Ja mam mały słownik elektroniczny z wymową b.przydatny!! Złap kogos kto też sie uczy i dasz rade!!!!!!Pozdro!
czupiratynka
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
Ewa_G1967 - O których formach czasownikowych myślisz;)) - 13 lat temu
czupiratynka - nieregularne -irregular-np.break,broke,broken
regular verbs-cast cast cast.
- 13 lat temu
Ewa_G1967 - Dzięki moja zmora;))) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Niedawno słyszałem o metodzie Colina, która dostosowuje się do Twojego indywidualnego sposobu uczenia sie. Niestety jest dla mnie obecnie za droga, żebym ją sprawdził.
PawelLyda

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Sam się nad tym zastanawiam :)
..systematyczna nauka oraz powtarzanie materiału to podstawa. Dodatkowo przydała by się osoba znajoma z którą by można było by spróbować rozmawiać po angielsku.
To mój sposób :)

Ja sobie codziennie wmawiam:
Chcieć to móc, a móc to potrafić!
Ja mocno chcę
R
rainlow

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

witam tez miałam taki problem jak się uczyc? miałam chaos i w notatkach i w powtórkach.Obecnie wypracowałam taką metodę: ucze sie codziennie, zaczynam od powtórek max 15-20 min pozniej przerabiam lekcje ( nie cała, częśc) następnego dnia znowu powtórki i lekcja ciąg dalszy itd jak już tracę "siły" i czuje się zmęczona robę wisielca, dyktando albo obrazki tak z 10 min
Średnio uczę się ok 30 mon do 1,5 h w zależnosci od czasu i dnia
dasz rade pozdrawiam
B
barzag
dorotapaczek1 - Dobry sposób i podstawa to systematyczność - tylko jak się do niej zmotywować... - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest wiele stron poświęconych nauce angielskiego za free, godna polecenia jest strona BBC (wersja angielska) http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/
oraz polska wersja http://www.bbc.co.uk/polish/everydayenglish/
Tu też warto zajrzeć http://www.lingapp.com/

Wytrwałość to podstawa, ja poświęcam nauce około godziny dziennie, pierwsze 30 min to powtórki i tak przez ostatnie parę dobrych lat. Oglądanie angielskiej telewizji (jeśli masz dostęp), czytanie prasy (słownictwo jest zupełnie inne niż w książkach, bardziej przydaje się w codziennym użyciu).

Powodzenia życzę
G
Gabi007
dorotapaczek1 - Dzięki za podanie linków do stron;)
w wolnym czasie postaram się skorzystać, a tak z drugiej strony to musisz mieć niezły angielski skoro już parę lat ćwiczysz - zazdroszczę. pozdr
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja zatrzymałem się tydzień temu na 60 słówkach i chyba niepotrzebnie ucze się wszyskich przykładowych zdań ... powoli idzie z powtórkami ..może lepiej odpuścić te zdania (na blachę) a przejść dalej ?
H
halaszle
tezire - Te zdania są bardzo ważne, ale najważniejsza jest psychika. Dopiero gdy miałam możliwość podróżowania i komunikowania się z ludzmi za granicą zrozumiałam jak potrzebna jest płynna znajomość języka angielskiego i poważnie przyłożyłam się do nauki. Wcześniej traktowałam naukę języka jako coś narzuconego (również przez niekompetentnych nauczycieli) i blokowało moje możliwości.Życzę wszystkim prawdziwego otworzenia się na naukę języka. - 13 lat temu
bogusia.nidecka - Dobrze jest uczyc sie zdań a nie samych słówek. Ja nie dodaje wszystkich zdań tylko jedno lub dwa przykładowe. Jak jakieś słówko trudniej mi wchodzi to dokładam pozostałe zdania by lepiej utrwalic. - 13 lat temu
radmar2 - Ale chyba lepiej postawić, na uczenie się użytecznych zwrotów, niż zdań typu:
"The dog is jumping over a puddle."
Oczywiście zdania są bardzo ważne aby zobaczyć jak wyraz funkcjonuje w zdaniu. Ale bez przesady - nie ma sensu wkuwać na pamięć zdań, których być może nigdy nie zastosujesz.
- 13 lat temu
bogusia.nidecka - Ja zauważyłam że rzeczywiście nie każde zdanie wykorzysta się powszechnie w praktyce ale na bazie opanowanych konstrukcji buduje się własne wypowiedzi i z czasem posiądziemy większą "intuicję językową". - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki