ZALOGUJ SIĘ

Problem z zapamiętaniem wymowy cauliflower

zmodyfikowany: 2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Uczę się języka angielskiego od wielu lat ale i tak często przekręcam wymowę cauliflower zamiast mówić tak: " /ˈkɒlɪflaʊə/to mówię tak: /ˈka:lɪflaʊə/
Może to dlatego, że po polsku na to warzywo mówimy kalafior...
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Mam dużo słów, które przekręcam. Czasami zdarza się "cud" i w końcu zaczynam mówić poprawnie.
N
netis7
piotr.grela - Najważniejsze mam problemy z popularnymi , spolszczonymi słowami angielskimi:
computer - /kəmˈpjuːtə/
internet - /ˈɪntənɛt/
- 2 lata temu
netis7 - A to u mnie inaczej. Z niewiadomych przyczyn zapamiętuję błędną wymowę. Albo pamiętam ją od czasów szkolnych, jak słowo draw, które z niewiadomych przyczyn wymawiałem zawsze w wersji zbliżonej do amerykańskiej wymowy, ale z "ł" na końcu. Jest szansa, że w końcu prawidłowo zapamiętam to słowo :) - 2 lata temu
piotr.grela - Przez wiele lat, słówko "drawer" - wymawiałem przez "ł" i "er". Tak mnie nauczył nauczyciel z angielskiego.
Pan Krzysztof, nie miał najlepszej wymowy ale miał dar pedagogiczny, do zachęcenia do nauki.
Kiedyś brakowało anglistów w szkołach i języka angielskiego uczył kto gdzieś słyszał o języku angielskim :-)
- 2 lata temu
netis7 - A to może stąd u mnie ten problem. Może tak mnie w szkole nauczyli. Swoją drogą wymowa słowa "draw" (i jego pochodnych) nie należy do najłatwiejszych. - 2 lata temu
piotr.grela - draw - wymawia się /drɔː/ ale my Polacy wymawiamy wszystkie dźwięki to dodajemy jeszcze "w" czyli dźwięk przypominający "ł", "u".
Angielski jest stress time language, wymawianie super dokładnie wszystkich sylab, dźwięków jest męczące dla nas a jeszcze bardziej dla słuchającego.
Z tym też mam problem.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak, nauka wymowy zawsze sprawia trudnosc, dlatego najlepiej na pamiec sie uczyc i duzo powtarzac te slowa.
L
londynwarszawianka
piotr.grela - Wiem bo uczę się angielskiego od ćwierć wieku a od 13 lat mieszkam w Londynie. Od 9 uczę się na Etutorze i od tego czasu widzę efekty... - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
londynwarszawianka - Wina blednej wymowy jest czesto poklosiem nauki krajowej, gdzie nauczyciele nie przykladaja sie do prawidlowej wymowy i raczej unikaja tego tematu. Ale jak to sie mowi dopiero wlasna nauka czyni Mistrza, ktory poziom angielskiego obecnie przerabiasz? Bowiem porady od najdluzej uczacych sie sa cenne dla innych i jakby bardziej praktyczne...:) - 2 lata temu
piotr.grela - Currently I'm not doing any level. I went through all levels. Now I'm concerned about practical using English speaking, writing, listening, reading.
I'm adding to my repetitions on the Etutor.pl almost all unknown for me words and phrases from films, videos, ebooks.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
londynwarszawianka - Glad to know that you are leveling up all your skills; speaking, writing...and you aren't tired, still motivated to learn something new. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.