ZALOGUJ SIĘ

You are welcome

13 lat temu
W odsłuchiwanej frazie słychać tylko: "You welcome". (Odpowiedź na "Thank you".)
W jakim celu: "You are welcome", skoro "are" wcale nie słychać?
GrzesVIC

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Podaj link, to posłucham i Ci odpowiem, czy jest tam 'are' czy go nie ma.

PS. jesli chodzi Ci o ten link
https://www.etutor.pl/szukaj/?q=you%27re+welcome&mode=dictionary

to faktycznie are nie ma i nie powinno być bo jest
-you're- a to w wymowie jest różnica.

Natomiast faktycznie brzmi to jak samo 'you' z minimalnym 'r', ale gdybym nie wiedział, że musi być to 'r' tam wymówione to bym nie zgadł.
---------------------

PS. Twój link Zenek jest do formy 'you are welcome' i brzmi tak samo jak mój do 'you're welcome'. Czyli jest tu namieszane:/

PS2. Oczywiście można się uprzeć, że nativ tak to wypowie, i tez będzie racja, natomiast wydaje mi się że to -'re' powinno być trochę wyraźniejsze w diki, o 'are' już nawet nie wspominając - bo to już jest błąd, ale to jest tylko moje skromne zdanie.

Pozdro
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
zenstef - Mój link jest do tej formy, bo Grzesiek napisał:-W jakim celu: "You are welcome"-. W -you're- musi być lekkie -r- , a w -you are- jest niepotrzebne. - 13 lat temu
quantum137 - tak to lekkie 'r' jest bardzo lekkie, ale 'are' w formie nieskróconej i tak nie słyszę...a głuchy chyba jeszcze nie jestem :D - 13 lat temu
zenstef - Przecież pisałem, że w formie nieskróconej -are- jest zbędne i się tego -are- nie wymawia. Na pewno nie usłyszysz -are- u Anglików. Lekkie -r- na pewno usłyszysz w formie skróconej -you're- - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

you're welcome Wymowa = proszę, nie ma za co (w odpowiedzi na dziękuję)
to jest zwrot w DIKI "tłumaczu" - też nie słychać "are", ale chodzi mi
w zasadzie o zwrot występujący w powtórkach. Nie bardzo wiem jak podać link.
Pozdro
GrzesVIC
quantum137 - link = adres np link do tego pytania https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/31035-You_are_welcome.html

Klikasz mysza [prawy przycisk] na pasek -> kopiuj -> wklej i tyle :)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
zenstef - -are- , -is- jest bardzo często pomijane i jest to jak najbardziej naturalne i prawidłowe.
pozdrówka :)
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dzięki
coś innego się wymawia a coś innego jest napisane
- wkurzające przypadłości english;-)
pozdrawiam
GrzesVIC
quantum137 - Trzymaj się Grześ! - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy to o czym Zenstef mówił (brak potrzeby wymawiania "are" w pełnej wersji) dotyczy również:

you are right, you're right
you are wrong, you're wrong
itp ?
ryan
quantum137 - 'are' w pełnej wersji należy wymawiać, po to jest napisane w formie nieskróconej by podkreślić [emfaza] itp. DIKI podaje raz z wymową, raz bez wymowy zwroty coś + are + coś.

PS. you ARE welcome występuje bardzo rzadko
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
quantum137 - <you are right> vs <you're right>
Te dwa zwroty należy inaczej czytać, przydatne na FCE/CAE/CPE :) można niechcący w głupi sposób punkt stracić ech
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki