ZALOGUJ SIĘ

Bardzo trafne i dowcipne zmiany nazw rang - jestem za, czy jeszcze ktoś inny?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Ostatnio zauważyłam zmiany w określeniach rang, które bardzo mi się podobają.
J
Janina21

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 12

rzeczywiscie fajne:) ja bym jeszcze zmienila czarodzieja jezykowego np na maniaka etutorowego ;)
chinyere

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ciekawe jaka ja mam range ;)
P
phantasm2001
Janina21 - Przecież widać na profilu oraz tutaj obok, że jesteś zdobywcą!!! - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dla mnie ranga fanatyk ma wydźwięk pejoratywny. Rozumiem,że e-Tutor chciałby ,żeby najlpsi z nas byli bezkrytycznymi fanatykami. Mnie do tej nazwy brakuje ho,ho i jeszcze więcej ,więc problem indywidualnie mnie nie dotyczy,moja ranga mi się podoba,lubię tu przebywać. To takie moje spostrzeżenie ale być może nie mam racji.Pozdrawiam.
barszczewskad
ala_nina - A propo fanatyka - ja jeśli już jestem fanatykiem języka angielskiego, ale nie eTutora. - 11 lat temu
Janina21 - Jednak nadal z niego korzystasz. I bardzo dobrze. Pozdrawiam - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Parsknęłam śmiechem, gdy przeczytałam na moim profilu "fanatyk eTutor". Jakby to nie brzmiało, nie ma się o co obrażać. To chyba jest fanatyzm - uczę się codziennie, nie mniej niż 2 godziny, kuję słówka, wertuję słowniki, czasem piszę bzdury, zgłaszam "literówki", zamęczam anglistki eTutora czepianiem się szczegółów gramatycznych, mimo że perfekcja gramatyczna to nie mój cel.

Ten "fanatyzm" jest pozytywny, bo prawie wszystko co po angielsku potrafię, zawdzięczam tej stronie.
Czy to uczenie się jest więcej lub mniej efektywne - nie wiem. Wcale nie jestem bezkrytyczna. Chodzi o to, że to jest moje trzecie podejście do angielskiego. Dwa pierwsze, bez eTutora i bez komputera, trwały nie dłużej niż kwartał, a teraz wytrzymuję już trzeci rok. Próbuję uczyć się innego języka i na razie nie udało mi się zostać "fanatykiem" ani tamtego języka ani jakiegoś kursu.

Poprzednie rangi mi nie przeszkadzały; no może "profesor" nie był najlepszym pomysłem. Traktowałam je z przymrużeniem oka, podobnie jak te obecne.

Wszystkich "zarażonych" czy to angielskim czy eTutorem pozdrawia "fanatyk eTutora" ;)
B
barwa.jesienna
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
barszczewskad - dot barwa. jesieni To co napisałaś to raczej jest entuzjastyczny pracoholizm . Jeśli jesteś fanatykiem e Tutora to brzmi groźnie,nie powinno się przyjmować bezmyślnie i bezkrytycznie żadnej wiedzy. Gratuluję zapału do nauki ale lepiej zostań fanem. Pozdrawiam - 11 lat temu
barwa.jesienna - Może masz rację, że określenie brzmi ujemnie. Groźnie? Mnie rozbawiło. Czy ktoś mógłby pomyśleć, że jestem gotowa do walki albo do prześladowań? Nawet nie mam odwagi, by się na forum rozprawić z paroma mitami, jakie czasem tu się pojawiają.
Uwierz mi, nie przyjmuję eTutorowej wiedzy bezmyślnie, jednak gdybym nie miała zaufania do tego co jest mi przekazywane, nie mogłabym się tu uczyć.
- 11 lat temu
hilbert - http://sjp.pwn.pl/szukaj/fanatyk

Definicja nr 2: «o kimś, kto z pasją oddaje się jakiemuś zajęciu lub jest czyimś zagorzałym wielbicielem»
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo popieram barwę jesienną ,że "fanatyk eTutor" - Jakby to nie brzmiało, nie ma się o co obrażać", a nie zgadzam się z barszczewskad, że "ranga fanatyk ma wydźwięk pejoratywny" i "Jeśli jesteś fanatykiem e Tutora to brzmi groźnie".
Najważniejsze, to fakt, że eTutor zmusza do codziennej nauki, a to do opanowania języka jest niezbędne. Także miałam kilka podejść do angielskiego, zawsze z przerwami, jednak jakie by one nie były, nigdy nie były tak systematyczne. Zaczynam tu od zupełnie średniego poziomu, bo mimo zaliczonego wcześniej testami "advanced" zdążyłam prawie wszystko zapomnieć. Chciałabym być fanatykiem eTutora" (jeszcze daleka droga) i nareszcie znalazłam kurs pozwalający mi na dostęp do do języka o każdej porze dnia i nocy, przede wszystkim bez wstydu przed innymi osobami jeśli robię kardynalne błędy.
Obie dyskutantki serdecznie pozdrawiam,
Etuzjasta eTutora
J
Janina21
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
barszczewskad - Nazwa jest
moim zdaniem niefortunna. Nazwa entuzjasta jest w porządku ,fanatykiem bym być nie chciała,ale mnie to nie grozi więc sprawy nie ma."Brzmi groźnie"nie dlatego, że podejrzewam kogokolwiek tutaj o bezmyślność przecież to najzdolniejsi,najżyczliwsi ludzie ,z których pomocy często korzystałam. Nie podobało mi się,nazwa tej grupy ludzi.Jeśli zrozumiałaś to jak piszesz to bardzo przepraszam i pozdrawiam serdecznie.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Fanatyzm (łac. fanaticus - zagorzały, szalony) – postawa oraz zjawisko społeczne polegające na ślepej i bezkrytycznej wierze w słuszność jakichś poglądów politycznych, religijnych lub społecznych. Przejawem fanatyzmu jest skrajna nietolerancja wobec przedstawicieli odmiennych poglądów.

W odniesieniu do różnych sytuacji (np. określając kibiców mianem "fanatycznych") określenie "fanatyk" może mieć mniej pejoratywny lub nawet pozytywny wydźwięk. Używa się wtedy skrócenia "fan". Oznacza ono wtedy zagorzałość, oddanie jakiejś idei, gotowość poświęcenia się dla niej.

Różnica między fanem a fanatykiem jest taka, iż pomimo ogromnego zainteresowania daną sprawą, zachowanie fanatyka pogwałca normy społeczne, a fana - nie.

Po raz pierwszy określenia fanatici użyto wobec kapłanów bogini Bellony w Rzymie[1].

Nie podoba mi się ani fanatyk ani fanatyzm co innego entuzjasta, ,pozytywnie zakręcony wielbiciel, łaknący jak kania dżdżu,entuzjasta junior,senior itd.Nigdy nie byłam fanatykiem teraz mimo woli jestem ale mam nadzieję,że to się niedługo zmieni.Jestem uzależniona od nauki z Tutorem i łaknę go jak kania dżdżu ale dlaczego od razu fanatyk?Pozdrawia pozytywnie zakręcona dzięki temu portalowi :)
ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
barwa.jesienna - Ok, ale eTutor to nie religia ani światopogląd, nikt z powodu nauki języka nie posądzi nas o radykalizm ani chęć przemocy i nietolerancję, więc przyjęłam tę nazwę z humorem. Nawet nie pomyślałam o żadnych negatywach. Nie bronię tej nazwy, jeżeli się nie podoba, niech będzie zastąpiona czymś innym. Tylko nie "seniorem", bo znów komuś się skojarzy (mi nie, mam 55 lat, młodsza nie będę, cieszę się tym, co mam, a i tak dla niektórych tutaj jestem "młodą siksą"). Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich wyżej i niżej piszących. :) - 11 lat temu
Janina21 - Właśnie o dowcipie i humorze myślałam zadając moje pytanie i nie przyszło mi nawet do głowy, że wywołam burzę w szklance wody. Dziękuję za wsparcie i serdecznie pozdrawiam
PS. to było moje pierwsze wejście na forum
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
ipon - Barwa.jesienna daję plusa za Twój światopogląd i za tę siksę .Ja też jestem siksą sorry ,że niżej zaproponowałam seniora w dwu wersjach.Mam nadzieję,że siksa siksę zrozumie.Pozdrawiam - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam, nigdy nie starałem się być fanatykiem i dlatego taka nazwa nie bardzo mi się podoba. Może ktoś po naszych uwagach zmieni nazwę na troszkę inną. Oby nie gorszą. A tak wogóle to nie jest takie ważne. To określa czas przebywania na serwisie. Nie jest to też odpowiednikiem wiedzy. Zaczynając kurs każdy miał inny poziom znajomości języka. Mało tego nie każdy jest w stanie nauczyć się tyle samo w określonym czasie. Jest to zależne od zdolności, wieku, kondycji w danym dniu, być może pogody itd.

Pozdrawiam.
?
Gość
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
ipon - Każdy ma inny poziom wiedzy,każdy ma inną percepcję,każdy dysponuje inaczej czasem,który może poświęcić na naukę .Miano fanatyk raczej nie dodaje mi entuzjazmu do nauki,bo np.jaki fanatyk wskazuje błędy swojemu ..komu?Wodzowi?no chyba jakiś żart.Ja wskazuję błędy (czasami) mojemu nauczycielowi czyli Tutorowi więc fanatykiem nie jestem :) - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Gość - Proponuję nie zwracać uwagi na nazwę rangi, ponieważ nazwa tylko określa czas przebywania na serwisie. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie przypuszczałam, że wywołam aż tak zajadłą dyskusję.
Przy takiej różnorodności poglądów na ten sam temat, wydaje mi się, że, być może, wszystkich pogodziłaby nazwa np. "FAN eTutor" zamiast "fanatyk". Myślę, że nie ma w sumie o co kruszyć kopii.
Przecież tu nie chodzi o nazwy, o czas, który i tak nie jest miernikiem wiedzy, tylko o to aby się czegoś nauczyć w miłym nastroju.
Wszystkich serdecznie pozdrawiam i życzę miłego weekendu z eTutorem lub bez, J
J
Janina21
barwa.jesienna - (Dyskusja jest, ale gdzież tam zajadła. Każdy patrzy inaczej na sprawę i przedstawił swój punkt widzenia. Dyskutuje nam się wręcz serdecznie.)

Uważam, że masz dobry pomysł.

PS Z uwagi na dalszą część dyskusji wypowiedź w nawiasie z przykrością odwołuję.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
ipon - Zajadła dyskusja? nie to nie to, mile spędzam tutaj czas z własnej woli i cieszę się,że w głowie coraz więcej zostaje ale określenia Tutora są bardzo nietrafne i niefajne jest to,że np jak mnie mierza relacje między partiami w PL i cieszę się ,że jestem od tego daleko to martwi mnie ta dyskusja i jakieś podziały tutaj na Tutorze.Zadam proste pytanie je jestem fanatyk więc Tutor jest wódz?Prawda,że paranoja? bo nazwiska nasuwają się same a tego nie chcemy! - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Naprawdę czy nie możemy różnić się pięknie ,czy naprawdę nie można mieć odmiennego zdania,można by było bo i barwa jesieni i Janina 21 dyskutują nie atakując ani adwersarzy ani e Tutora jednego z najlepszych ,przyjaznych nam kursów. Nie trzeba od razu strzelać z armat ,żeby udowadniać swoje rację a encyklopedyczne wyjaśnianie znaczenia słowa fanatyk/ zostawiam bez komentarza. Jestem tu od 2008 roku naukę angielskiego zaczynałam od zera,pamiętam dyskusję ipon z pozycji guru ,taki lekceważacy stosunek do nowych.Przeżyłam wiele przykrości a nawet dałam się wciągnąć w słowną wojenkę. Nie przypominałam tego do dzisiaj i nawet myślałam ,że ipon wydoroślała,/bo to nie wiek decyduje o dorosłości/ale zdziwienie ,że ipon nie wie dlaczego na forum udziela się mało osób mnie sprowokowała. Odnośnie słowa fanatyk może to być licencja poetica ,może się podobać lub nie. To ja przepraszam za wyżej napisany post,postawiłam plusika i powinnam postawić kropkę. Pozdrawiam wszystkich serdecznie ,życząc miłego weekendu .
barszczewskad

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

LUDZIE!!! DAJCIE SPOKÓJ!
WEŹCIE SIĘ ZA NAUKĘ ANGIELSKIEGO.
WIECIE ILE POWTÓREK I ĆWICZEŃ MOGLIBYŚCIE W TYM CZASIE ZROBIĆ?
J
Janina21
ipon - Janina spoko czasami tak bywa, ze ktoś musi się wyżalić .Dzisiaj to ja przyjmuję baty za kogoś z 2008 roku.No problem - 11 lat temu
Janina21 - To ty się nie przejmuj. Niektórzy mają wiele różnych zadawnionych ran, które chcą wyleczyć przy jakiejkolwiek okazji. Nie daj się! - 11 lat temu
Janina21 - Nie rozumiem co złego tu napisałam, chciałam tylko dodać, że doskonale Ciebie rozumiem i po prostu przeżyłam wiele takich sytuacji na własnej skórze, Pzdr. J. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Robicie z igły widły, chyba najważniejsza jest tu nauka języka a nie nazwy rang.
A
Asienka88

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja nawet mogę zostać PsychoFanatykiem ,tylko żebym się go nauczył
patryktt21
Janina21 - Bardzo się cieszę. Wreszcie trochę humoru,
Pzdr. J.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.