ZALOGUJ SIĘ

Writing -A shoping list.

zmodyfikowany: 13 lat temu
Czy zamiast napisać żeby ktoś kupił "jedną sałatę" mogę po prostu napisać żeby kupił sałatę - "a lettuce" bez określenia ilości?
L
lepsi1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

To zależy co chcesz powiedzieć. Czy jakbyś posyłał kogoś do sklepu to powiedziałbyś żeby kupił sałatę czy jedną sałatę?, jajka czy np. 5 jajek itd.
M
maciusio
lepsi1 - chciała bym kogos prosić żeby zrobił dla mnie zakupy i kupił mi jedna sałatę i przykładowo dwie butelki wody :Can you buy for me one lettuce and two bottles of water" czy "Can you buy for me a lettuce and two bottles of water". Nie wiem wydaje mi że obydwie można by uznać za poprawne? Pozdrawiam. - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Lepsi przede wszystkim zacznij od slownika !!!
Salata to po ang . - lettuce .
TopMan
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
lepsi1 - Dziękuję Myszula , przyjmę każdą radę i sugestję. Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc z Twojej strony w nauce języka. Mam nadzieję że będziesz sprawdzać moje prace. Pozdrawiam. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A to dobre pytanie, wiesz ? :) Dołączam się do tego pytania. Jak idziesz do sklepu, to kupujesz 'two heads of lettuce' albo 'two heads of cabbage' czy 'two lettuces' lub 'two cabbages'.
I jeszcze jedno: nigdy nie spotkalem się ze słowem 'lettuces' albo 'cabbages' ... brzmi to bynajmniej dziwnie.
xentrinho
lepsi1 - No tak , wiesz nie przyszło mi do głowy że mogę poprosić o dwie główki sałaty:) Słuszna uwaga. Pozdrawiam , serdecznie:) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cytat z forum jezykowego:

"Traditionally the usage is "three heads of lettuce", but the alternative "three lettuces" has become very common during the last century."


Jezyk sie zmienia caly czas .
Pozdrawiam
TopMan
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
lepsi1 - Dziękuję za zainteresowanie:)Pozdrawiam. Miłego dnia. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.