ZALOGUJ SIĘ

Kiedy właściwie stosujemy czasownik "belong" z "to", a kiedy z "in"?

11 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
W przykładach na e-tutor jest "He belongs in this family" i "... belongs to me" czy wybór przyimka zależy od zaimka osobowego?
W
wawa2004

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Belong to = jeśli coś należy do Ciebie, jest twoje. Kwestia posiadania czegoś na własność. 'This book belongs to you' = Ta książka należy do Ciebie. (Posiadasz ją, jesteś jej właścicielem).

belong in = This dog doesn't belong in this kitchen = Ten pies nie należy do tej kuchni.(Nie mieszka w niej, nie należy do tego miejsca, nie jest jej częścią)
I don't belong in this house = Ja nie nie należę do tego domu. (Nie należę do tego miejsca, nie mieszkam tu, nie jestem członkiem rodziny tego domu, jej czescią)
He belongs in this family = On należy do tej rodziny. (Jest jej członkiem, częścią)
Belong in modern society = Należeć do nowoczesnej społeczności (Być jej członkiem,częścią)

Wnioski:
'belong to' użyjesz jeśli mowa o kwestii posiadania czegoś na własność: książka, dom, itd....Coś do kogoś należy, on to posiada na własność, jest tego właścicielem.
'belong in' użyjesz tam gdzie mowy o posiadaniu na własność nie ma ale o przynależności czegoś do jakiegoś miejsca, tak jak wynika z przykładów powyżej. Kiedy jesteś/nie jesteś częścią czegoś....

Pozdrawiam serdecznie.
E
efogt
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
Janina21 - świetny komentarz, zresztą nie jedyny. Pozdrawiam, J. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dzięki, wszystko jasne, również pozdrawiam :)
W
wawa2004
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
efogt - Proszę bardzo:) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Profesjonalna odpowiedź - super :-)
G
gosia51

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo przydatne wskazówki, Dziekuje rownież.
E
ebajak

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

belong to - należeć do kogoś
"This house belongs to my family" - Ten dom należy do mojej rodziny
belong in - być czegoś częścią, przynależeć gdzieś, do czegoś, mieć swoje miejsce
"I don't belong in their house" - Nie przynależę do tego domu, nie ma tam miejsca dla mnie.
Można też powiedzieć: "I don't belong here/there."
zaz2013

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki za wyrazisty przekaz :)
B
basiaenglish

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dzięki za wskazówki :)
E
enigmatus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.