ZALOGUJ SIĘ

I didn't know What does it mean?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
I have a problem with your dictionary. I didn't know what does announcing mean. I wanted to know, but your dictionary doesn't have this word. Will you enlarge your's dictionary about this word?
cinemaxik

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

announce:
ogłaszać, zapowiadać, oznajmiać
obwieszczać, komunikować, zawiadamiać
Ewelina79
Ewelina79 - Ale pochodzi od announce. - 11 lat temu
zolty - Komentarze nie na temat, odnoszące się do usuniętych wypowiedzi, zostały skasowane. Prosimy o merytoryczne dyskusje, a nie personalne ataki. - 11 lat temu
Ewelina79 - To proszę te uwagi skierować do użytkownika quantum137, a nie do mnie, który szuka zaczepki, użytkownicy zminusowali wszystkie jego wypowiedzi w tym temacie, a on usunął swoje komentarze zamiast po ludzku przyznać rację, ale dla niektórych to niewykonalne, wolą po prostu donosić na innych. Żadna moja wypowiedź w tym temacie nie była personalnym atakiem, to nie ja usunęłam swojego wypowiedzi, które były tylko w temacie, w przeciwieństwie do użytkownika quantum137. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
efogt - No cóż droga administracjo, śledzę ten watek ponieważ udzielałam w nim odpowiedzi i muszę uczciwie przyznać że Ewelina ma rację. Sprawa rozbija się o przyznanie racji Ewelinie która rzeczywiście ją miała. Błędem było tu usunięcie przez Quantum swoich komentarzy z czego zrobił się potem bałagan. Funkcja usuwania komentarzy powinna zostać zablokowana całkowicie.
Skarżyć nieładnie, nieładnie, Ewelina ma rację.
Pozdrawiam.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
bird - Nie ma znaczenia czy quantum zwracał się z tym do administracji czy nie, bo i tak będzie ją miał po swojej stronie - mają z niego duży, biznesowy pożytek. Quantum to taki etutorowy "teacher's pet". Dlatego nie usuwają jego komentarzy, nawet jak są nie na temat, atakujące czy złośliwe. Szkoda, że administracja nie wie, że ten dżentelmen potrafi w mailu do kobiety rzucać "kur..mi", bo kulturalnie udowodniła mu, że nie ma racji. Niech lepiej wraca do Mordoru. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
efogt - Wypowiedziałam się w tym wątku ponieważ odniosłam wrażenie że mogą być usuwane komentarze każdego użytkownika oprócz Rafała. Administracja nie powinna wyróżniać w ten sposób nikogo, ponieważ inni użytkownicy mogą poczuć się gorsi a przecież wszyscy płacimy ten sam abonament i obowiązuje nas ten sam regulamin.
Jest wiele komentarzy które naprawdę odbiegają od tematu którego dotyczy zadane pytanie a jednak administracja ich nie usuwa. Mam nadzieję że użytkownicy to widzą? Ja zauważyłam i bardzo mi się to nie podoba.....
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - Moim zdaniem administracja usuwa te komentarze, które ktoś im po prostu wyśle, nie sądzę, że monitorują całe forum, nie ma tu też moderatorów. Co do użytkownika quantum137, to jeśli dyskusja idzie już w tym kierunku, to i ja pozwolę sobie wypowiedzieć się w tej kwestii. Jestem tu już wystarczający czas żeby zauważyć, że użytkownik quantum137 jest nieprzyjemny w swoich komentarzach dla wielu osób. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - Jakiś czas temu zabierał głos w moim temacie i napisałam mu wyraźnie, że nie podoba mi się sposób w jaki się do mnie zwraca, myślałam, że zrozumiał, ale najwidoczniej nie, czego przykładem była ta dyskusja, kiedy naskoczył na mnie z głupkowatymi zapytaniami i myślał, że dam się sprowokować, a użytkownicy sami widzieli całą dyskusję na temat zadany przez autorkę wątku. To nie jest jego obowiązek pomagać tu komukolwiek, ale jeśli decyduje się już na pomoc, jeśli ma jakąś tam wiedzę, to jego obowiązkiem jest to robić w sposób grzeczny, bo nikt tu, ja na pewno, nie będę tolerowała chamstwa. - 11 lat temu
efogt - Co racja to racja. Myślę że dobrze że jest dyskusja na ten temat. Być może ktoś jeszcze wypowie się w tym temacie. Myślę że inni widzą to wszystko jednak nie chcą się odzywać ponieważ główny nasz cel tutaj to przecież nauka....
Pozdrawiam.
- 11 lat temu
ipon - Najgorsze jest to ,że Tutor tak bezpardonowo kasuje wątki,które nie należą do niego.Pewien uczestnik się trochę pogrążył w swoich wypowiedziach ale nie daje to prawa Tutorowi do kasowania,no chyba,że kryształ musi być nieskazitelny... - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - Nie zganiałabym tu całej winy na etutor, oni są zawsze grzeczni i odpowiadają na wszystkie pytania. Zakładam, że quantum137 napisał do nich i przedstawił sprawę "w swoim świetle", ale zanim to zrobił, to skasował wszystkie swoje idiotyczne wypowiedzi z tego tematu. - 11 lat temu
zolty - Część ze skasowanych komentarzy zawierała obraźliwe sformułowania pod adresem jednego z Użytkowników, co jest sytuacją niedopuszczalną. Reszta z nich odnosiła się do skasowanych wcześniej wypowiedzi, więc nie miała już swojego pierwotnego sensu i została skasowana dla zachowania przejrzystości wątku.
Absolutnie nie jest tak, że niektórzy Użytkownicy są faworyzowani przez Administrację, wszystkich traktujemy na równi. Każdy ma możliwość zgłoszenia wypowiedzi jego zdaniem nieodpowiedniej. Niestety, nie jesteśmy w stanie wyłapać wszystkich takich przypadków.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

'Announcing' moim zdaniem pochodzi od 'announce'. Jednak nie ma takiego samego znaczenia jak 'announce' ponieważ jest to przymiotnik odczasownikowy, który powstał za pomocą dodania końcówki 'ing' od czasownika announce i odpowiada na pytanie jaki?jak?jakie? Skoro announce znaczy np:

- ogłaszać to wtedy announcing znaczy - ogłaszający
- zapowiadać to wtedy znaczy zapowiadający itd.

edit: uzupełniam aby nie mnożyły się komentarze, pytanie jest niedoprecyzowane a słowo wyjęte z kontekstu...
Co nie zmienia faktu że 'announce' może funkcjonować w czasach continuous, wtedy też będzie z końcówką 'ing' jednak będzie miało oczywiście inne znaczenie niż przymiotnik odczasownikowy ponieważ będzie czasownikiem a nie przymiotnikiem odczasownikowym.....




Pozdrawiam.
E
efogt
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - W lekcji jest tak:
When can we use the future simple?

1) When we have just made a decision and are announcing it.

Kiedy używamy czasu Future Simple?

1) Kiedy właśnie podjeliśmy decyzję i ją ogłaszamy.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ipon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"announcing", według mnie czytając wiele przykładów może zmieniać swoje znaczenie ze względu na kontekst zdania, więc uwaga! ale nie ma jednego znaczenia!
asiowe1
Otus - To jak z przynajmniej połową słówek w angielskim. ;) - 11 lat temu
asiowe1 - w tym przypadku śmiesznie to wygląda bo zmienia się jak gdyby była przynajmniej polska deklinacja :p - 11 lat temu
Ewelina79 - asiowe1 co w takim razie oznacza "announcing" w zdaniu z podanego linka?
When we have just made a decision and are announcing it. Bo tłumaczenie tego zdania przez e-tutor jest następujące: Kiedy właśnie podjeliśmy decyzję i ją ogłaszamy.
- 11 lat temu
asiowe1 - właśnie tak jak jest to w tłumaczeniu e tutora, czyli "ogłaszamy" w continuous! tak jak wacek6713 napisał, : present simple continuous, ponieważ występuję słówko "just" przy made, czyli w chwili obecnej podjęliśmy decyzję, którą wygłaszamy (continuous), przepraszam jak ktoś wcześniej przeczytał moją inną wypowiedź, teraz sprostowuje, przebłysk u mnie nastąpił :p, gdyby nie te słówko "just", był by to czas present perfect continuous, ale to już inna bajka ). - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

czasownik, czas teraźniejszy od announce, znaczenie w cambridge dictionary: to show that something is going to happen
D
Dominikgk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W tej lekcji ten wyraz wyraźnie funkcjonuje jako czasownik "ogłaszać" w czasie Present Simple Continuous, i kropka!
wacek6713

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.