ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego jest : They did get married in Las Vegas? Jaki to czas?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
co to za czas? jak jest forma przeszła did to czasownik jest czasie terażniejszym - to dlaczego jest married? (czas przeszły?
J
jolanta75
ipon - czasownikiem w tym zdaniu jest get.Married znaczy żonaty,zamężna - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

http://www.ang.pl/gramatyka/czas/past_simple/pytania_i_przeczenia

troszkę informacji na początek w tym linku.
ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A czy to zdanie nie powinno brzmieć: Did they get married in Las Vegas? Wtedy była by to forma pytająca i prawidłowa.
dlatego jest 'married' ponieważ 'get married' to cała nierozerwalna fraza czyli ' wziąć ślub'. Natomiast co do pytania to czasownik pozostał w niezmienionej formie, przecież nie ma 'got married'(wtedy było by to w czasie przeszłym bo 'got') tylko jest 'get married'(jest 'get' a nie 'got') w swej pierwotnej niezmienionej formie. Married w tym nierozłącznym wyrażeniu pozostaje niezmienione, czasownik 'got' podlega zmianie. Przemyśl to.

get married - got married....

Pozdrawiam serdecznie.
E
efogt
ipon - Ja też tak myślę did raczej jest na pierwszym miejscu ale pozostawiam to ocenie bardziej doświadczonym Tutorowiczom. - 11 lat temu
efogt - Właściwie to czasownik posiłkowy did może też być użyty w zdaniach twierdzących, by coś podkreślić. Np. I did study for this exam. - naprawdę uczyłem się do tego egzaminu - 11 lat temu
ipon - Ale w pytaniu Jolanty na końcu zdania jest znak zapytania.W zdaniach pytających powinno być did+podmiot+czasownik w bezokoliczniku. - 11 lat temu
efogt - Poczekajmy aż ktoś jeszcze się wypowie. - 11 lat temu
Ewelina79 - W lekcji, którą jolanta75 przerabiała pojawia się materiał i jest wszystko wyjaśnione:
https://www.etutor.pl/lekcje/1051/15203/?nativeLanguageCode=pl
- 11 lat temu
Ewelina79 - "W dialogu Adam mówi:
I did receive your e-mail. = Dostałem twojego maila.
Występuje tu forma did + bezokolicznik.
Formy tej używa się do zapewnienia, że coś na pewno zostało zrobione.
Najczęściej używa się tej formy w momencie, kiedy nasz rozmówca nam nie wierzy lub kiedy chcemy koniecznie podkreślić, że coś się wydarzyło.
Porównaj zdania:
(1) I studied for the exam last night. = Uczyłem się do egzaminu wczoraj w nocy.
(2) I did study for the exam last night. = Naprawdę, uczyłem się do egzaminu wczoraj w nocy.
Zdanie (1) mówi nam o wydarzeniu, które miało miejsce zeszłej nocy, czyli o tym, że ktoś uczył się do egzaminu. Zdanie (2) podkreśla, że takie wydarzenie naprawdę miało miejsce."
- 11 lat temu
wacek6713 - Ewelina79, bardzo ładnie to wytłumaczyłaś, ale w zadanym pytaniu wszystko rozbija się o znak zapytania na końcu zdania, chyba, że to pomyłka i miał dotyczyć zadanego pytania a nie tego zdania. - 11 lat temu
efogt - Dokładnie tak jak mówi @wacek6713. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Według mnie, to tak jak mówią poprzednicy:
albo
1)They did get married in Las Vegas. (emfaza)
2)Did they get married in Las Vegas? (pytanie)
inaczej tego nie widzę.
wacek6713

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki