ZALOGUJ SIĘ

Czy za granicą się używa sformułowania My brother's a teacher.?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
My brother is a teacher. My brother's a teacher.

Mimo, że język troszeczkę znam to nigdy nie używałem a nawet nie słyszałem o tej formie skrótu.
Gdyby nie "a" łatwo o pomyłkę z "nauczyciel mojego brata".

Jak wy na to patrzcie?
M
Maciek_M
Kardamon - Z czasem się przyzwyczaisz. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Żeby tego było mało, to skrócone zdanie mogłoby oznaczać także, że brat ma nauczyciela:
My brother's a teacher. W rozwinięciu: My brother has (got) a teacher.

Jednak między zdaniami "nauczyciel mojego brata", a "mój brat jest nauczycielem", o które pytasz jest ta różnica w postaci "a".
My brother's teacher.
My brother's a teacher.

Łatwo o pomyłkę, dlatego bardzo ważne jest wyraźne użycie tego "a".
Wiele jednak też można zrozumieć z kontekstu rozmowy, wtedy jest o wiele łatwiej i bardziej zrozumiale.

Warto pilnować przedimków w swoich wypowiedziach. Z czasem ich prawidłowe użycie staje się czymś naturalnym i automatycznym.
yoshi
Maciek_M - I to jest dopiero odpowiedź :). Dzięki piękne i miłego dnia.

Maciek

Ps: zacząłem zwracać na to uwagę i wychwyciłem to już pare razy na zagranicznych serwisach informacyjnych.
- 11 lat temu
yoshi - Nie ma za co ; ) cieszę się, że moja odpowiedź była w stanie Cię zadowolić.

A jeśli chodzi o "wychwytywanie", to dużo łatwiej jest zrozumieć oczywiście tekst pisany, gdzie widzimy te przedimki. Z kolei, gdy kogoś słucham, czasem wydaje mi się to trudne. Zwłaszcza, gdy ktoś mówi bardzo szybko, mam wrażenie, że nie zawsze słyszę te przedimki. Ale da się to wyćwiczyć.
- 11 lat temu
barszczewskad - Do Maćka M . Za takie piękną odpowiedź trzeba koniecznie yoshi postawić dużego plusa,bo tylko tak możemy podziękować ludziom za to ,że dzielą się z nami swoją wiedzą i poświęcają swój czas.Ty pięknie podziękowałeś ale plusik konieczny. Ja yoshi też dziękuję ,mam ogromne trudności z wychwytywaniem przedimków w mowie potocznej.Cudzoziemca mówiącego po angielsku łatwiej zrozumieć.Myślę,że niedługo tylko ludzie uzdolnieni za nimi nadąż.Dziękuję i pozdrawiam - 11 lat temu
yoshi - To miłe jeśli ktoś to wszystko docenia ; ) ale (mam nadzieję, że to nie zabrzmi górnolotnie) spędzam czas na forum, ponieważ lubię śledzić pytania i odpowiedzi innych użytkowników - sama przez to mogę się sporo nauczyć. A kiedy trafia się okazja do własnej wypowiedzi, po prostu to robię.
Również pozdrawiam ;)
- 11 lat temu
Maciek_M - Wiem, że dla was, osób z dużą ilością punktów reputacji może to być zaskakujące ale "plusować" można dopiero od 15 pkt. :). Teraz już je mam tak więc... :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.